Karačić: Energetski nismo bili na nekoj razini; Žižović: Nemamo pravo biti nezadovoljni

Radnik i Široki Brijeg završili su utakmicu 14. kola Premijer lige u Bijeljini s najnepopularnijim rezultatom 0:0.

Svoje viđenje utakmice pred TV kamerama dali su treneri obje momčadi.

Trener gostiju Toni Karačić nije bio zadovoljan igrom niti energetskom razinom svoje momčadi, ali konačnim rezultatom na kraju je.

Mislim da je na kraju ishod utakmice sasvim realan. Čitava utakmica od otvaranja od kraja bila je tvrda, možda je u drugom dijelu bila malo kvalitetnija, a u prvom poluvremenu je bila dosta troma pogotovo s naše strane. Bili smo slabi i u posjedu i u tranziciji, dok je momčad Radnika imala neku pasivnu inicijativu, a mi nismo znali odgovoriti kvalitetno.

Je li to odraz dalekog puta, ne znam, ali energetski nismo bilo na nekoj razini.

Drugo poluvrijeme je bilo za nijansu kvalitetnije, iako opet dosta tvrdo. Imali smo mi neke situacije za gol, ali nismo ga postigli. Na kraju je Radnik napravio velik pritisak, pogodio je i vratnicu pa možemo reći da smo mi spretno i sretno došli do boda, a bilo bi malo pretenciozno reći da smo izgubili dva, kazao je trener Širokog Brijega Toni Karačić.

I trener domaćih Mladen Žižović smatra kako je utakmica većinu vremena bila u egalu i vrlo tvrda.

Mladen Žižović

Sigurno da se radilo i o kvaliteti Širokog Brijega, jer i protivnik se nešto pita u svakoj utakmici pa možda to izgleda izdaleka da mi nismo bili na nekoj očekivanoj razini. Dosta tvrda utakmica po meni, mi smo došli u takvo stanje da smo možda nezadovoljni bodom protiv momčadi Širokog Brijega, ali ipak nemamo pravo na to. Ovi momci su danas dali svoj maksimum. Igrali smo ravnopravno prvo poluvrijeme, u drugom je Široki zaigrao za nijansu kvalitetnije, ali u posljednjih 20ak minuta mi smo bili apsolutno bolji protivnik na terenu.

Stvorili smo dvije-tri prilike, pogodili vratnicu, htjeli smo pobjedu, ali nekad te u nogometu neće.

Ipak nemamo pravo biti nezadoovljni, čestitam svojim momcima na osvojenom bodu. Zadovoljni smo načinom na koji igramo ovu polusezonu, nekad se to nagradi rezultatom, a nekad ne, ali generalno kad se sve sagleda, utakmica je bila u nekom egalu, osim možda u samom kraju kad smo mi bili bolji, zaključio je Žižović.

U idućem kolu Široki Brijeg ide u goste Sarajevu, dok Radnik gostuje u Banjoj Luci protiv Borca.