Kakva drama u Splitu: Široki gubio, vraćao se i na kraju ostao bez Play offa

Košarkaši Širokog su u odlučujućoj utakmici ABA 2 lige poraženi od Splita na njegovim Gripama s rezultatom 78:76.

Bila je ovo utakmica dvaju protivnika, koji su međusobno odlučivali o četvrtom putniku na Play off ABA 2 lige, a na kraju zadovoljniji mogu biti Splićani.

Nakon što su u prvom dijelu gubili s 20 razlike, Širokobriježani su se u nastavku probudili i stigli do preokreta. I onda kad je izgledalo da bi utakmica mogla otići u njihovu korist, splitski žuti su bili koncetriraniiji u ključnim trenucima i stigli do velike pobjede.

Široki je dobro otvorio utakmicu, u prvih sedam minuta izmjenjivao se u vodstvu sa domaćinom uz dobru igru Matea Drežanjaka, Kraljevića i Filipovića. Ipak pred sami kraj prve dionice dolazi do pada u igri gostiju.

Splićani se koševima Marčinkovića i Vrankovića odvajaju na plus devet i privode prvu četvrtinu u svoju korist s rezultatom 26:17. Tome je prethodila velika serija od 16:3 u samo tri minute igre.

Pad u igri krajem prve četvrtine ostavio je posljedice za Široki i na početku druge dionice.

Gosti su dosta srljali i griješili u napadu što je Split maksimalno iskoristio te se odlijepio na velikih plus 20, 37 sekundi prije kraja poluvremena. A na odmor se otišlo s rezultatom 48:30 za domaće.

A posebno zanimljivo bilo je otvaranje treće četvrtine kada je Mateo Drežnjak pogodio tricu sa skoro centra igrališta.

Mateo Drežnjak s centra!

Ipak kad je izgledalo da Široki nema što tražiti u ovoj utakmici, gostujući igrači uz sjajnu dionicu Filipa Kraljevića ostavljaju domaćine na samo šest poena u ovoj četvrtini te se približavaju na zaostatak od samo četiri koša uoči posljednje dionice (54:50).

Nakon samo dva napada u četvrtoj četvrtini Široki je prešao u vodstvo i odvojio se na pet razlike. Splićani se nakon toga opet brzo vraćaju vraćaju rezultatsku prednost.

Do kraja utakmice vodila se teška i neizvjesna borba gdje su se momčadi izmjenjivale u vodstvu, a nijedna od njih nije imala veću prednost od tri razlike.

1:20 prije kraja Široki je imao prednost 73:70, ali prvo Gabrić pogađa za dva, a potom i Perković pogađa tricu za 75:70 i to je bio šok za goste. U posljednjih pola minute vodila se prava igra živaca sa slobodnim bacanjima gdje su više koncentracije i preciznosti imali domaći igrači koji su na kraju došli do konačne pobjede od 78:76.

Splićani će tako ići na Play off ABA 2 lige zajedno sa Borcem iz Čačka, MZT-om i Sutjeskom iz Nikšića. Pobjednik ide izravno u prvu ABA ligu, dok finalist razigrava s pretposljednjim iz prve ABA lige.

Kod Širokog sjajnu utakmicu odigrao je Filip Kraljević koji je postigao 22 koša i uhvatio pet skokova te zabilježio tri asitencije. Jure Zubac postigao je 16 koševa, a Mateo Drežnjak 14 (5 skokova i 3 asistencije).

Kod Splićana najefikasniji bio je Amerikanac Washington sa 16 odnosno Perković sa 14 koševa.