Kakva drama na Maksimiru: Dinamo imao dva pogotka prednosti, na kraju samo remi

GNK Dinamo Zagreb remizirao je na domaćem terenu protiv Šahtara rezultatom 3:3 u 4. kolu Lige prvaka.

U prvoj utakmici igranoj prije dva tjedna Harkivu bilo je 2:2.

Velika drama odvijala se na Maksimiru na kraju utakmice, Dinamo je imao dva pogotka prednosti u 90. minuti, a na kraju su upisali ipak samo remi i tako su ostali bez boljeg međusobnog omjera s Ukrajincima.

Odličan početak utakmice bio je večeras u Zagrebu – dva pogotka pala su do 25. minute. Gosti su od samoga početka susreta dominirali u posjedu lopte i brzo su došli do vodećeg pogotka. Šahtar je poveo u 12. minuti nakon kontre – Junior Moraes je dobio loptu na desnoj strani i poslao loptu u peterac gdje je natrčao Alan Patrick i s nekoliko metara lako zabio za 0:1.

Nakon gola Dinamo se probudio. Izabranici Nenada Bjelice preuzeli su terensku inicijativu i u 19. minuti stvorili stopostotnu priliku, koju nije iskoristio Petković. Međutim, brzo se iskupio. U 25. minuti Petković je bio najviši u skoku i glavom loptu šalje u mrežu Pjatova za poravananje rezultata.

U 40. minuti dogodila se sporna situacija u kaznenom prostoru Šahtara, pao je Petković i Dinamo je tražio jedanaesterac, ali Nijemac nije tražio provjeru VAR-a, tako da se na odmor otišlo s rezultatom 1:1.

Odličan pokušaj zabilježili su domaćini u 59. minuti kada Dani Olmo i Leovac sjajno kombiniraju, ali udarac Leovca završava na gredi. U nastavku se igralo dosta na sredini terena, s tim da su gosti više prijetili.

Nikola Moro u 75. minuti morao je napustiti teren jer je zaradio drugi žuti karton na susretu, a samo što je Moro izašao s terena Livaković je zabilježio sjajnu obranu. Matviyenko je pucao iz velike blizine, sa svega nekoliko metara, ali na mjestu je bio Dinamov vratar.

Snage na terenu bile su ponovno izjednačene kada je u 79. minuti i Marlos dobio drugi žuti.

Dinamo je do vodstva 2:1 došao u 84. minuti. Bruno Petković odlično se postavio, imao je dvojicu igrača na leđima i loptu je sjajno dodao Ivanušecu koji pogađa za vodstvo.

Dinamo je do trećeg pogotka došao u 90. minuti nakon odličnog prolaska Danija Olma koji asistira Ademiju za 3:1.

U trećoj minuti sudačke nadoknade Junior Moraes je smanjio, a u 95. minuti sudac je svirao jedanaesterac i Tete ga je realizirao za 3:3 i konačni rezultat utakmice.

DINAMO: Livaković, Theophile-Catherine, Dilaver, Perić, Stojanović, Ademi, Moro, Leovac, Olmo, Oršić, Petković

ŠAHTAR: Pjatov, Dodo, Krivcov, Matvijenko, Ismaily, Stepanenko, Alan Patrick, Marlos, Taison, Kovalenko, Junior Moraes