Kairat u pravoj drami na kraju utakmice i drugi put svladao Široki s istim rezultatom

Nogometaši Širokog Brijega i drugi put poraženi su od kazahstanskog vicepravaka Kairata s identičnim rezultatom od 2:1 u uzvratu u Almatyju.

U pravoj drami na kraju utakmice, Kairat je stigao do pobjede nakon preokreta, kad su u pet minuta pala čak tri pogotka.

Kairat je imao značajnu prednost iz prve utakmice na Pecari, kad su pobijedili s 2:1 uz dva pogotka Eseole, a pogodak za Široki postigao je tada Ivan Enin.

Prvo poluvrijeme bilo je dosta tvrdo, bez puno prigoda. Kairat je dominirao po posjedu lopte, vršio je pritisak na obranu Širokog, ali bez konkretnog učinka.

Nakon početnog ispitivanja snaga prvu pravu prigodu imao je Široki. Babić je povukao loptu na sredini, odlično proslijedio loptu Bagariću koji je istračao u kontru, ali u posljednji trenutak branič Kairata uklizava i izbacuje loptu u korner.

Dvije minute kasnije najbolja prigoda u prvom dijelu utakmice. Domaći nogometaši su mogli povesti kad se njihov najbolji nogometaš Eseola našao pred golom gostiju, ali zahvaljujući reakciji obrane Širokobriježana i ponajprije vratara Zlomislića koji je sjajno obranio Eseolin udarac, ostalo je 0:0 na semaforu.

Kairat je nastavio pritiskati ali obrana Širokog je uspijevala sve njihove napade zaustaviti. U 26. minuti Dino Ćorić se našao u solidnoj poziciji, okušao je svoj udarac koji je bio neprecizan.

Pet minuta kasnije ponovno se Bagarić našao u dosta dobroj poziciji, ali nije imao snage za uputiti opasniji udarac po vratara Pokatilova jer je bio okružen braničima Kairata. Odmah nakon toga Široki je izveo korner, gdje je najviši u skoku bio Bernardo Matić, ali šutirao je ravno u vratara Pokatilova.

U 37. Kairat je imao lijepu prigodu preko Zhukova koji je promiješao nekoliko igrača Širokog na 20-25 metara od gola, ali njegov udarac bio je lagana zadaća za sigurnog vratara Širokog Zlomislića.

I to je bilo sve što se moglo izdvojiti u prvom poluvremenu.

Široki je krenuo odlučnije u drugo poluvrijeme, svjestan da više nema što za izgubiti. Sedloski je naprije uveo Stanića na početku prvog poluvremena umjesto Marića, a potom i Jurića umjesto Babića u 57. minuti.

Opasan napad Širokog bio je u 56. minuti, ali Pokatilov zaustavlja oštar, prizeman centaršut Franjića.

U 60. minuti odlična prigoda za Kairat. Suyumbayev imao sjajan prodor kroz obranu Širokog, ali Zlomislić sjajno brani njegov udarac. Dvije minute kasnije domaći opet prijete. Pokušao je Seidakhmet uputio nešto između šuta i ubačaja pa vratar Širokog nije imao potrebu intervenirati.

Sedloski nakon toga baca sve karte u napad. Umjesto danas samozatajnog Jovića u igru je ušao Alen Jurilj u 65. minuti.

U 70. minuti Široki je imao sjajnu prigodu preko Stipe Jurića. Bila je to odlična akcija Plavo-bijelih, ali Jurić je na kraju nije pretvorio u vodstvo, promašivši okvir gola.

Odmah iza toga Kairat uzvraća na drugoj strani. Nakon vrlo dobre akcije žuto-crnih Suyumbayev šalje loptu daleko pored vrata Zlomislića.

U 77. minuti lukav pokušaj iz dalekog slobodnog udarca imao je Islamkhan, ali lopta odlazi iznad vrata Zlomislića. Dvije minute kasnije sjajno brani Zlomislić dalekometni udarac, na odbijenu loptu natrčava Wrzesinski i šalje je u mrežu, ali pogodak je poništen zbog zaleđa u kojem se našao.

Široki je u 85. minuti imao dobru prigodu kad je nakon skraćenog kornera i ubačaja Franjića, Dino Ćorić na drugoj vratnici šutirao, ali Pokatilov jako dobro brani njegov udarac.

Kairat je dvije minute prije kraja regularnog dijela imao još jednu odličnu kontru u kojoj se ponovno našao Wrzesinski, ali njegov udarac odlazi visoko iznad gola.

Minutu nakon toga jedanesterac za Široki. Alen Jurilj je odlično prošao po desnoj strani, ubacio oštru loptu na peterac, gdje se nalazio Stipe Jurić, kojeg braniči Kairata ruše. Siguran realizator s bijele točke bio je Dražen Bagarić.

I kad je izgledalo da će Široki doći barem do “pirove” pobjede, Kairat je ekspresno izjednačio u sudačkoj nadoknadi. Orazov nakon velike greške u obrani Širokog pogađa za izjednačenje.

Ništa se krenulo s centra, obrana Širokog se potpuno raspala i nakon akcije s treninga Kuatu nije bilo teško pogoditi za konačnih 2:1.

S ovim rezultatom i uz pravu dramu na kraju utakmice Široki se oprostio od Europe za ovu sezonu.

KAIRAT: Pokatilov, Suyumbayev, Mikanović, Akhmetov, Dugalić, Kuat, Islamkhan, Seidakhmet (od 72. Wrzesinkski), Zhukov, Abiken (od 46. Orazov), Eseola (od 79. Eppel)

ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Čorić, Kovačić, Matić, Kvesić, Enin, Marić (od 46. Stanić), Franjić, Jović (od 65. Jurilj), Babić (od 57. Jurić), Bagarić