Kadeti BiH izgubili i od Irske na EP-u u Hrvatskoj

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas u Kostreni sa 1:2 od Republike Irske u susretu drugoga kola grupe C Europskoga prvenstva.

Prvu priliku na utakmici imali su Irci. Slobodan udarac s tridesetak metara iskosa s lijeve strane izveo je Roache, a najviši u skoku bio je Collins, no njegov šut odlazi preko gola.

Dvije minute poslije Roache preciznim udarcem s ruba šesnaesterca pogađa donji desni kut gola Kršića za 1:0.

Naša reprezentacija u 13. minuti izjednačuje rezultat. Savić je izveo slobodan udarac, a Vještica je neprikosnoven u skoku i šalje loptu iza leđa golmana Mahera.

Odličnu priliku bh tim je imao u 20. minuti, kada je Savić prošao pored dvojice protivničkih igrača, ušao u kazneni prostor i šutirao, ali je irski vratar izbacio loptu u korner.

Agilni Savić je 27. minuti oduzeo loptu Ircima, ušao u kazneni prostor i iz povoljne pozicije šutirao pored gola.

U 29. minuti nakon dvoboja Sadikua i Conollya u šesnaestercu bh tima dosuđen je jedanaesterac za Republiku Irsku, a precizan s bijele točke bio je Idah.

Drugo poluvrijeme je počelo s nekoliko prilika na obje strane. Roache je prvo iz slobodnoga udarca šutirao pored lijeve vratnice Kršićevoga gola, a uzvratio je bh tim nakon prodora Imamovića koji ulazi u protivnički šesnaesterac, ali je njegov udarac izblokiran.

U 60. minuti Marušić je prošao po desnoj strani i proigrao Šikanjića koji na deset metara od protivničkoga gola nije prihvatio loptu na najbolji način.

Slično kao kod gola bh tima, Savić je u 64. izveo slobodan udarac, Vještica je ponovo najviši u skoku, ali ovaj put pogađa vratnicu.

Iako je bh tim imao inicijativu u drugom periodu igre, Irci su najviše prijetili iz prekida gdje je najopasniji po gol bio Rowan Roache.

Milan Savić se u 78. minuti još jednom dobro oslobodio svoga čuvara, ali njegov centaršut ka Imamoviću nije bio precizan.

Imali su bh reprezentativci i podršku s tribina, a meč su posmatrali i član IO NS/FS BiH Nurdin Peštalić, izvršni direktor sektora za sport Elmir Pilav, kao i generalni tajnik FSRS Rodoljub Petković.

Republika Irska-Bosna i Hercegovina 2:1 (2:1)

KOSTRENA – Stadion: NK Pomorac, Kostrena.

Sudac: Fabio Verssimo (Portugal). Golovi: 1:0 Roache (7′), 1:1 Vještica (13′), 2:1 Idah (29′ penal). Žuti kartoni: Bolger (R. Irska).

REPUBLIKA IRSKA: Brian Mahern, Lee O’Connor (66. Callum Thompson), Kameron Ledwidge, Jordan Doherty, Nathan Collins, Aaron Bolger, Luke Nolan, Rowan Roache (71. Brandon Kavanagh), Adam Idah, Aaron Connolly, Richard O’Farrell. Izbornik: Colin O’Brien.

BOSNA I HERCEGOVINA: Jasmin Kršić, Dobrica Tegeltija, Rijad Sadiku, Jusuf Gazibegović, Stefan Santrač, Eldin Omerović (53. Domagoj Marušić), Emir Sejdović (71. Marko Brkić), Armin Imamović, Nemanja Vještica, Elvis Mehanović (55. Milan Šikanjić), Milan Savić. Izbornik: Sakib Malkočević.