Jurilj iz penala u posljednjoj minuti donio pobjedu Širokom

Nogometaši Širokog Brijega slavili su s 1:0 na gostovanju kod Mladosti DK u sklopu 20. kola Premijer lige BiH.

Uvodne minute utakmice pripale su gostima. Prvi je zaprijetio Stipe Jurić, ali je njegov udarac otišao preko gola.

Četiri minute kasnije Čuljak je ubacio za Vukoju čiji volej sjajno brani Bukvić.

U nastavku prvog poluvremena nije bilo previše uzbuđenja. Široki je imao terensku inicijativu, ali nije uspijevao ozbiljnije zaprijetiti.

Posljednju priliku prije predaha imala je Mladost. Dedić je dobro pucao iz slobodnog udarca s 25 metara, a lopta je otišla preko gola.

Prvu prliku u drugom poluvremenu, ujedno i najbolju na utakmicu, imao je Široki u 64. minuti kada je Jurilj izašao sam pred golmana Mladosti, ali Bukvić sjajnom obranom spašava svoju momčad.

Samo dvije minute kasnije gosti imaju novi zicer, ali Ikić šutira preko gola.

Dobru priliku nije iskoristio ni Majić u 71. minuti. Široki je u toj situaciji tražio jedanaesterac, a trener Toni Karačić dobio je i žuti karton zbog prigovora.

Mladost je pokušavala zaprijetiti preko Vladića, Dejanovića i Dedića, ali nije bilo prave opasnosti po Miškićev gol.

I kada se mislilo da će utakmica završiti bez pobjednika, Šabanović je u 93. minuti srušio Jurilja, a sudac Haris Kaljanac pokazao je na jedanaesterac i drugi žuti karton za Šabanovića.

Jurilj je bio siguran s bijele točke i Široki dolazi do važna tri boda.

Široki u sljedećem kolu ide u goste Krupi, dok će Mladost u goste Radniku.

FK MLADOST DK: Bukvić, Žulj, Šabanović, Sadiku, Hadžić (od 69, minute Vladić), Hiroš, Handžić (od 69. minute Begić), Dejanović, Dedić, Mahmić, Klisura.

NK ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić, Čuljak (od 76. minute Šabić), Jurilj, Stanić, Vukoja, S. Jurić (od 65. minute Majić), Begić, M. Jurić, Ikić.