Juniorke BiH ponizile Armeniju u Mostaru

Ženska U-19 reprezentacija BiH je u utorak na stadionu Pod Bijelim brijegom u Mostaru s uvjerljivih 13:0 pobijedila Armeniju u susretu prvog kola skupine B6 kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2022.

BiH do prednosti dolazi već u 6. minuti kad Almasa Pandžić uspijeva izravno iz kornera s desne strane pogoditi mrežu. Samo dvije minute poslije Vanessa Šabanović udvostručuje prednost na asistenciju Marije Ane Milinković.

Izabranice Dragana Jevtića nisu posustajale i preko Maje Jelčić već u 11. minuti stižu do 3:0, a Milinković upisuje drugu asistenciju.

Marija Ana Milinković se u 15. minuti i sama upisuje u listu strijelaca odličnim udarcem s distance, a u 23. minuti postiže peti gol za Bosnu i Hercegovinu. Na 6:0 povisila je Jelčić u 24. minuti. Do kraja prvog poluvremena bh. ekipa je postigča još dva gola preko Šabanović u 30. i Jelčić u 35. minuti.

Još pet golova su reprezentativke BiH postigle u drugom poluvremenu. Dva puta su se u listu strijelaca upisale Sidney Japić (47. i 90.+3) i Elma Huremović (60. i 78.), a jedan gol je postigla Elma Husić u 54. iz jedanaesterca.

U drugom susretu grupe Crna Gora je na stadionu Pecara u Širokom Brijegu pobijedila Estoniju s 2:0.

Drugo kolo na programu je 25. listopada u 14:30 sati. BiH će se na Pecari sastati s Estonijom, dok će u Mostaru biti odigran susret Crna Gora – Armenija.