Juniori Širokoga deklasirali “Rođene” u uvertiri za finale Kupa

Juniorske momčad NK Široki Brijeg i HŠK Zrinjski u predstojeći četvrtak (10. svibnja) igraju finale Kupa BiH na stadionu Trening centra NS BiH u Zenici s početkom u 17 sati, a mladi Širokobriježani imali su odličnu uvertiru pred taj dvoboj svladavši u utakmici 22. kola Omladinske Premijerlige BiH mostarski Velež s uvjerljivih 7:1.

Domagoj Marušić je u 13. minuti otvorio seriju pogodaka, koju je nastavio Luka Bilać u 34. minuti da bi se do odlaska na odmor u dva navrata među strijelce upisao i Roberto Ćosić za već uvjerljivih 4:0.

“Rođeni” su nakon sat igre stigli do počasnoga zgoditka preko Anesa Agovića, ali nedugo nakon toga Ćosić postiže i svoj treći pogodak za vodstvo od 5:1. Igrač koji je zaigrao od 64. minute, Slaven Dumančić, osam minuta nakon ulaska u igru podiže prednost na 6:1, a konačnih 7:1 postavlja Luka Knežević u 83. minuti.

Uistinu odlična uvertira Širokoga Brijega za spomenuto finale s “Plemićima” čiji su juniori protekloga vikenda gostovali u Bijeljini i sa domaćim Radnikom odigrali bez pogodaka.

Sarajevo je uvjerljivo na vrhu poretka omladinske Premijerlige BiH sa 61 bodom, drugoplasirani Željezničar ima 45 uz susret manje, dok je Zrinjski treći s 43, a Široki Brijeg sedmi s 33 osvojena boda.

MOSTARSKO BLATO – SC “Musa-Karačić”. Gledatelja: 30. Sudac: Mateo Musa (Čitluk). Utakmica 22. kola Omladinske PL BiH: Široki Brijeg – Velež 7:1 (4:0). Strijelci: 1:0 Marušić (13), 2:0 Bilać (34), 3:0 Ćosić (36), 4:0 Ćosić (42), 4:1 Agović (60), 5:1 Ćosić (62), 6:1 Dumančić (72), 7:1 Knežević (83). Žuti kartoni: Mašić (Široki Brijeg) / Tojaga (Velež).

NK ŠIROKI BRIJEG: Vinko Slišković – Luka Bilać (od 64. Slaven Dumančić), Kristijan Medić, Jure Pušić, Filip Leko (od 73. Kristijan Markota), Josip Bešlić (od 61. Stanko Marić), Ilija Mašić, Blago Bubalo, Luka Knežević (od 84. Toni Jelonjić), Roberto Ćosić (od 79. Mario Mandić), Domagoj Marušić.

FK VELEŽ: Harun Isić – Samin Pelja (od 46. Alem Kruškonja), Denis Tojaga, Benjamin Pranjga, Deni Brkan (od 64. Asmir Sabljić), Edin Marić (od 46. Nedim Kozić), Anes Agović (od 74. Kenan Vejzović), Amer Halilović, Iris Mandžuka, Azer Hebibović (od 84. Harun Kajtaz), Adis Puce.