Juniori Širokog ušutkali Mejdan! Plasirali se u finale za prvaka BiH

Juniori Slobode i Širokog odigrali su u dvorani Mejdan polufinalni susret skupine C juniorskog košarkaškog prvenstva BiH. Kao bolji iz ovog susreta izašla je mlada momčad Širokog uz rezultat 100:92, i tako se plasirala na finalni turnir za juniorskog prvaka BiH.

Iako su u Tuzlu otšli kao autsajderi, gdje ih je dočekala vruća domaća atomosfera, Širokobriježani su napravili veliki podvig.

Momčad koju s klupe vodi Damir Vujanović nije najbolje otvorila susret, pa su domaći poveli s rezultatom 11:5. Ipak do kraja prve četvrtine Široki popravlja svoju igru i dobiva je rezultatom 23:21.

Široki je nakon toga nastavio igrati kvalitetno i dosežu prednost od 7 razlike u drugoj četvrtini (32:25), ipak Sloboda se nakon toga malo konsolidirala pa je prešla u vodstvo 40:37, ali završnica prvog poluvremena ipak pripada Širokobriježanima koji na stanku odlaze s prednošću od 49:46.

Gosti su na početku treće četvrtine podignuli svoju prednost na dvoznamenkastu razliku uz rezultat od 72:59, ali Sloboda u posljednje četiri minute treće četvrtine radi veliku seriju i približava se gostima na samo jedan razlike (72:73).

U posljednjoj četvrtini Tuzlaci su prešli i u vodstvo, juniori Širokog rade nekoliko pogrešaka u napadu i domaći se odvajaju na +4 dvije minute prije kraja utakmice. Ipak Širokobriježani na veliko iznenađenje prisutnih u dvorani Mejadan rade veliku seriju od 10:0, potpuno preokreću rezultat i dolaze do velike pobjede od 100:92.

Široki je veći dio utakmice poptuno kontrolirao, oscilacije koje su se pojavile u pojedinim fazama utakmice mogle su im uskratiti ulazak u finale, ali njihova pobjeda je i više nego zaslužena.

Mlade košarkaše Širokog na finalnom turniru očekuju momčadi Sparsa i bolje iz dvoboja Zrinjskog i Čelika.