Juniori Širokog odnijeli veliki bod s Tušnja, Zrinjski poražen u Sarajevu

Nogometaši Širokog su u 13. kolu Premijer lige BiH stigli do velikog boda na gostovanju kod Tuzle City odigravši neriješeno – 1:1.

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše uzbuđenja.

Domaćin je imao inicijativu, ali nije bio dovoljno konkretan. Najbolju priliku imali su u 13. minuti kada je sjajno šutirao Maksimović, ali je obrana gostiju blokirala njegov udarac.

Široki, koji je u Tuzlu doputovao sa samo pet seniora, se sjajno branio i na predah zasluženo otišao s “nulom”.

Mladi igrači Širokog su se u drugom poluvremenu oslobodili pritiska domaćina, počeli su sve više prijetiti i prema naprijed što im se isplatilo u 75. minuti.

Mato Stanić je ubacio iz slobodnog udarca, a Ramić slabo reagirao i skrenuo loptu u svoju mrežu.

Radost Plavo-bijelih nije dugo trajala jer je Tuzla izjednačila odmah u sljedećem napadu preko Voje Ubiparipa.

Domaćin je do potpunog preokreta mogao doći u 81. minuti, ali Ubiparip ovaj put pogađa stativu.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao i Široki na mladi pogon dolazi do velikog boda.

FK TUZLA CITY: Fejzić, Barišić, Crnkić, Duraković, Nikolić, Nukić, Ubiparip, Rustemović, Morris, Đerić, Maksimović.

NK ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Medić, Lasić, Martić, Miletić, Tokić, Planinić, Marić, Stanić, Drmač, Ikić.

Zrinjski poražen u Sarajevu

Zrinjski je iznenađujuće poražen na gostovanju kod Olimpika u Sarajevu rezultatom 0:3.

Gosti su dominirali u prvom poluvremenu. Ivančić je propustio dvije velike prilike u 13. i 30. minuti, između toga su dobre pokušaje imali i Barbarić i Filipović, ali je Olimpikova mreža i dalje mirovala.

U posljednjim minutama prvog poluvremena Bilbija je nakon serije kornera pogodio stativu i to je bilo posljednje uzbuđenje u prvom dijelu utakmice.

Bilbija je zaprijetio i na startu drugog poluvremena, ali je njegov udarac sjajno obranio Hadžić.

Iako je Zrinjski prijetio kroz cijelu utakmicu, prvi do gola dolazi Olimpik. Brkić je u 55. minuti u kaznenom prostoru srušio Cruza i dobio žuti karton, a siguran s bijele točke bio je Lekanić.

Prepisana situacija dogodila se samo pet minuta kasnije. Brkić je opet u svom kaznenom prozoru srušio Cruza i dobio drugi žuti karton, odnosno crveni, a jedanaesterac je ponovno realizirao Lekanić.

Konačnih 3:0 postavio je Šišić u 92. minuti.

FK OLIMPIK: Hadžić, Ojdanić, Bajraktarević, Karić, Perišić, K. Handžić, Milanović, Cruz, Lekanić, Dujmović, Šišić.

HŠK ZRINJSKI: Brkić, Ćorluka, Zlomislić, Ivančić, Barbarić, Todorović, Lambulić, Enin, Filipović, Tičinović, Bilbija.