Juniori Širokog bolji od Slavije u prvoj utakmici finala Kupa BiH

U prvoj utakmici finala Kupa Bosne i Hercegovine odigranoj na stadionu Pecara u Širokom Brijegu, juniori NK Široki Brijeg su ostvarili pobjedu protiv Slavije (2:1).

U prvom dijelu Širokobriježani su suvereno vladali terenom te je dobra igra okrunjena pogotkom Mirko Marića, inače i člana seniorske momčadi Širokog Brijega, iz slobodnog udarca u 16. minuti.

Na samom početku drugog poluvremena, rezervni igrač Ante Sušić dobiva crveni karton te ‘Plavo – bijeli’ ostaju s igračem manje do kraja susreta.

Gosti iz Istočnog Sarajeva su odlično iskoristili igrača više te u 61. minuti su izborili jedanaesterac. Uspješan s bijele točke bio je Ljubiša Berjan.

U zadnjih deset minuta susreta Široki je smogao snage te vršio pritisak na gostujuća vrata što je i rezultiralo pogotkom u drugoj minuti sudačke nadoknade kada na ubačaj Ante Petrovića odlično reagira David Zovko te glavom posprema loptu u mrežu vratara Poračanina za pobjedu i veliko slavlje igrača i domaće publike.

Uzvratni susret igrat će se 8. ili 16. svibnja u Istočnom Sarajevu.