Juniori Sarajeva u Širokom Brijegu torpedirali domaće momke

Juniori Širokog Brijega u tekućoj premijerligaškoj sezoni nastavili su igrati “toplo-hladno”, pa su nakon uvjerljivog trijumfa na Tušnju protiv Slobode doživjeli jednako uvjerljiv poraz na domaćem travnjaku od vršnjaka Sarajeva koji su bili bolji sa 6:1 u utakmici 8. Kola.

Gosti su poveli u 13. minuti golom Imada Rondića, a svega pet minuta kasnije udvostručili prednost zgoditkom Sanina Klarića. Do okončanja prvih 45 minuta mrežu Mateja Perkovića pogađali su još Alen Mustafić u 36., te Ševkija Resić u 42. minuti.

S obzirom kako im ništa nije išlo od ruke Širokobriježani su pokušali trostrukom izmjenom na otvaranju drugog poluvremena, međutim usprkos tome u 50. minuti bilo je već 5:0, a gol je postigao Berin Alić, koji je za goste krenuo u drugih 45 minuta.

Ipak, dvije minute nakon toga domaćini stižu do počasnog zgoditka zahvaljujući pogotku Kristijana Dadića da bi u samoj završnici utakmice trijumf Sarajeva pogotkom za konačnih 6:1 potvrdio Kenan Dervišagić.

ŠIROKI BRIJEG – Igralište SC “Musa-Karačić”. Gledatelja: 50. Sudac: Mateo Musa (Čitluk). Utakmica 8. Kola PL BiH – U19: Široki Brijeg – Sarajevo 1:6 (0:4). Strijelci: 0:1 Rondić (13), 0:2 Klarić (18), 0:3 Mustafić (36), 0:4 Resić (42), 0:5 Alić (50), 1:5 Dadić (52), 1:6 Dervišagić (89). Žuti kartoni: Ćosić (Široki Brijeg) / Kurdić, Ragipović, Šabanović i Klarić (Sarajevo).

NK ŠIROKI BRIJEG: Matej Perković – Jure Pušić (od 46. Slaven Dumančić), Josip Marčinko (od 46. David Tomičić), Lovro Musa, Kristijan Dadić, Stanko Marić (od 46. Ante Markota), Kristijan Medić, Roberto Ćosić, Josip Bešlić (od 85. Mario Mandić), Domagoj Marušić (od 87. Toni Jelonjić), Luka Knežević.

FK SARAJEVO: Adin Demirović – Armin Imamović (od 80. Mirza Jašarević), Numan Kurdić, Imad Rondić, Amar Ragipović (od 83. Senad Selimović), Kerim Tutundžić, Halid Šabanović, Ševkija Resić (od 76. Hamza Bešić), Demirel Veladžić (od 46. Berin Alić), Sanin Klarić (od 71. Kenan Dervišagić), Alen Mustafić.

Rezultati 8. Kola:

Široki Brijeg – Sarajevo 1:6, Čelik – Željezničar 0:2, Vitez – Mladost 1:2, Krupa – Zrinjski 1:0, Radnik – Borac 3:1, GOŠK – Sloboda 0:14, Zvijezda 09 – Velež (08.10.).