Juniori Dinama u četvrtfinalu Lige prvaka nakon neviđene drame penala

Dinamova U19 momčad u osmini finala juniorske Lige prvaka izbacila je Bayern nakon drame penala.

Dinamo je poveo već u drugoj minuti golom Tomislava Krizmanića. Na 2:0 povisio je Bernard Karrica u 29. minuti.

Domaćini su smanjili zaostatak sedam minuta poslije, strijelac je bio Leon Dajaku. Do izjednačenja Bayern je došao u 88. minuti. Autogol je postigao Joško Gvardiol.

Prava je drama uslijedila tijekom izvođenja kaznenih udaraca.

Za Dinamo su promašili Franjić i Šutalo, a Daniliuc i Dajaku za Bayern te se pristupilo izvođenju dodatnih serija. Treba istaknuti da je Dajaku bio pucao za prolazak njemačke momčadi.

Dinamo se potom izvukao iz provalije. Josipović je skinuo Rheinu na početku osme serije, a Hrvoj je zabio te je Dinamo s ukupnih 6:5 prošao dalje, prenosi HRT.

Momčad Igora Jovićevića nakon jedanaesteraca pobijedila je i Dinamo Kijev u razigravanju (4:3) i došla do okršaja protiv njemačkog Bayern Münchena.

Dinamo će u četvrtfinalu igrati Benfice koja je u utorak pobijedila Liverpool s 4:1.