Junak dana: Prekrasan pogodak Maria Kvesića za novo slavlje Erzgebirgea

Širokobriježanin Mario Kvesić junak je dana današnjeg programa Druge njemačke Bundeslige. Naime, on je pogotkom u 59. minuti donio pobjedu 1:0 za Erzgebirge AUE na domaćoj Sparkassen areni pred 7.550 gledatelja u susretu 11. kola drugog jakosnog ranga njemačkog klupskog nogometa.

Pobjeda je tim veća i slađa ako se zna da je domaćin punih 70 minuta bio s čovjekom manje budući da im je već nakon uvodnih 20-ak minuta isključenje zaradio njihov ponajbolji igrač Dimitrij Nazarov, no s čovjekom manje slavili su zasluženu pobjedu, petu u dosadašnjem dijelu sezone i trenutno zauzimaju 8. mjesto prvenstvenog poretka sa 16 prikupljenih bodova (5 pobjeda i isto toliko poraza uz jedan remi). Vodeća Fortuna iz Düsseldorfa ima 28, a drugoplasirani Holstein iz Kiela 25 bodova.

Kvesić je na početku sezone muku mučio s ozljedama, no u zadnje vrijeme je dobivao priliku i polako se vraćao, uglavnom ulascima s klupe, no danas je startao od prve minute i igrao sve do 86. minute kada je uz veliki pljesak nazočne publike napustio utakmicu zasluživši i epitet igrača utakmice, ali i junaka današnjeg dana zbog jednog uistinu prekrasnog pogotka.