Jović s dva pogotka donio pobjedu Širokom protiv Mladosti

NK Široki Brijeg pobijedio je FK Mladost DK rezultatom 2:1 u susretu igranom u nedjelju na Pecari u okviru 9. kola Premijer lige BiH.

Utakmica je započela minutom šutnje za preminulog ekonoma NK Široki Brijeg Borislava Soldu. Domaćini su na samom početku uspostavili inicijativu, ali gosti su došli do ranog vodstva. U osmoj minuti iz slobodnog udarca pogodak za 0:1 upisuje Enes Alić.

Široki je nakon primljenog pogotka krenuo u napad i kreirao više šansi, a nogometaši Mladosti uspijevali su se braniti do 31. minute kada sjajno pogađa Toni Jović iz slobodnog udarca s gotovo 30 metara.

Domaćini nakon izjednačenja potpuno preuzimaju kontrolu igre, no do promjene rezultata do kraja prvog dijela ne dolazi.

Utakmica je počela minutom šutnje, za dugogodišnjeg preminulog djelatnika NK Široki Brijeg Borislava Soldu

Široki u drugo poluvrijeme ulazi u istom ritmu. Plavo-bijeli do vodstva dolaze u 54. minuti kada Ikić sjajno prolazi i asistira Joviću koji pogađa za 2:1. Do kraja susreta domaćini su kreirali nekoliko šansi, imali i jednu stopostotnu u 79. minuti kada je Jurilj istrčao kontru, ali na kraju pogodio samo stativu tako da do promjene rezultata do kraja susreta nije došlo.

Treba napomenuti kako se igralo u izrazito teškim vremenskim uvjetima i po vrlo lošem terenu, ali Široki je došao do zaslužene pobjede.

Uz dvostrukog strijelca Tonija Jovića, Bože Vukoja je ponajbolja karika kod domaćina

NK Široki Brijeg: Zlomislić, Cipetić, Matić, Radeljić, Čuljak, Marić, Z. Begić, Vukoja, Ikić, Jović, S. Jurić

FK Mladost DK: Bukvić, Alić, Žulj, Hrustanović, Vazda, Hadžić, Biber, Lalić, Dejanović, Nikolić, A. Begić

Ivanković: Nakon dva vezana neplanirana poraza, najvažnije je bilo upisati pobjedu