Još jedna tipična utakmica Širokog, Zrinjski upisao pobjedu na domaćem terenu

NK Široki Brijeg odigrao je utakmicu bez golova na gostovanju kod FK Tuzla Cityja, a HŠK Zrinjski Mostar pobijedio je FK Slobodu na svom stadionu rezultatom 2:0 u sklopu 12. kola Premijer lige BiH.
FK Tuzla City – NK Široki Brijeg

Iako su domaćini nešto bolje otvorili utakmicu, Široki je u 11. minuti imao dobru priliku. Obrana Tuzla Cityja je zakazala, Ćorić je pokušao lobom prevariti vratara, ali nije uspio.

U 14. minuti Eliomar je isprobao svoj udarac, ali Fejzić je bio dobro postavljen. Nakon početnih nekoliko prilika s obje strane, uslijedilo je mirnije razdoblje u igri na Tušnju. Velika se borba vodila oko sredine terena, ali nijedna momčad  nije uspijevala kreirati šanse.

Nogometaši Širokog u 37. minuti rade sjajnu akciju po po desnoj strani, Bagarić se našao par metara ispred gola, ali promašuje zicer. Do kraja prvoga poluvremena Široki je imao još jednu priliku preko nečuvanog Matića doći do vodstva, ali on loptu šalje pored gola.

Matić je u 73. minuti imao priliku nakon kornera, ali nije bio precizan. Do kraja nije bilo većih prilika, susret je završio rezultatom 0:0.

TUZLA CITY: Fejzić, Efendić, Kostić, Crnkić, Stojčev, Šarčević, Kojić, Čomor, Hasanović, Nukić, Ubiparip.

ŠIROKI: Bandić, Matić, Ćorić, Čabraja, Babić, Eliomar, Kovačić, Begonja, Perković, Bagarić, Marković.

HŠK Zrinjski Mostar – FK Sloboda

Gosti s u dobro ušli u utakmicu igrajući dobar nogomet. Dobro su stajali na terenu i Zrinjski ispočetka nije imao ideje protiv takve igre gostiju.

U 15. minuti imali su veliku šansu – Brkić je loše ispucao, lopta dolazi do Vidovića koji s ruba šesnaesterca uspijeva pogoditi samo golmana Zrinjskog. Plemići su prvu veliku šansu imali u 28. minuti kada je ubacio Čirjak, a Bilbija šutirao glavom pored gola.

Domaćini su došli do prednosti od 1:0 u 45. minuti kada veliku grešku obrane gostiju koristi Todorović.

Sredinom drugoga poluvremena gosti su se otvorili, a Bilbija je to znao kazniti u 81. minuti kada je zabio za 2:0.

ZRINJSKI: Brkić, Galić, Barišić, Čirjak, Jović, Pezer, Todorović, Jakovljević, Filipović, Kadušić, Bilbija.

SLOBODA: Vukliš, Adžem, Pršeš, Husejinović, Baraban, Ivetić, Beganović, Vidović, Hadžanović, Alispahić, Ignjatović.