Još jedan tragikomičan poraz košarkaša Širokog

Preslik utakmice protiv Kaknja! To bi bio najkraći sažetak večerašnjeg susreta 8. kola Lige 11 na Pecari između Širokog i Sparsa. Domaćini su bili odlični tri četvrtine, imali u završnici treće čak 17 poena viška (57:40), ostavljali dojam kako ih ovi ne mogu stići da se ne znamo koliko igra, ali su ih ipak stigli i prestigli u nešto više od deset minuta čiste igre i tako im nanijeli četvrti poraz sezone. Šteta, velika šteta za ovu mladu momčad Širokog, međutim i ovo je jedna škola kroz koju profesionalni sportaš katkad prolazi.

Otvaranje utakmice proteklo je u znaku braće Drežnjak, jer je Široki zahvaljujući njima poveo 7:2. Gosti se ipak nedugo nakon toga približavaju na 7:6, potom slijedi odlazak Širokog na 11:6, međutim i gosti se vraćaju i na 11:11 poravnavaju. Nastavlja se igrati u serijama, pa tako domaćin ostvaruje novu prednost od pet poena viška – 16:11, a toliku prednost Širokobriježani su imali i na isteku prve četvrtine – 23:18.

U 12. minuti semafor pokazuje i nešto osjetnijih 28:21, međutim boljom igrom u završnici prvog poluvremena gosti iz Sarajeva smanjuju na svega 40:37.

Sjajan je bio širokobriješki ulazak u drugo poluvrijeme, jer su serijom 13:0 igrači trenera Mladena Vuškovića otišli do uvjerljivih 53:37. Nešto kasnije imali su i prednost 57:40, ujedno najveću na utakmici, a posebno impresivan u toj trećoj dionici bio je Mateo Čolak.

Gosti iz Sarajeva u završnici trećeg razdoblja i početkom posljednje dionice rade seriju 9:0 i spuštaju zaostatak na 57:49. Ipak, Široki za razliku od prethodnih utakmica sa Kaknjom i Zrinjskim bolje igra tu posljednju dionicu i održava prednost od 7-10 razlike. Bar se tako činilo do završne tri minute budući da domaćin ulazi s prednošću 68:60, a onda se događa nevjerojatan scenarij – Sparsi kreiraju seriju od 10:0 i na 53 sekunde od kraja utakmice vode 70:68, pa Vušković logično zove minutu odmora.

Dario Drežnjak desetak sekundi nakon nastavka utakmice pogađa tricu i vraća prednost na širokobriješku stranu – 71:70, pa i gostujući strateg Marko Trbić odmah nakon toga zove minutu odmora.

I njihova minuta odmora je urodila plodom jer su poveli 72:71 nakon čega kod Širokog šut za tri poena promašuje Batinić. Momak je bio nepunu minutu na parketu i odmah uzeo šut za tri poena što je također bila nerazumna odluka, no bilo kako bilo gosti su uhvatili loptu i izborili slobodna bacanja koja je Kovačević realizirao za konačnih 74:71.

U preostalom vremenu Čolak je pokušao pogoditi tricu za produžetak, ali nije uspio iz teške situacije, pa je Široki na taj način doživio još jedan “baksuzan” poraz nakon čega je sve dalje od primarnog cilja sezone – plasmana u Ligu 6 za prvaka.

Mateo Čolak je bio prvo ime Širokog s 19 poena i 8 skokova, Mateo Drežnjak je ostvario 15 poena, 5 skokova i 4 asistencije, a do brojke od 15 poena stigao je i njegov brat Dario. Kod gostiju Najbolji Maksim Kovačević sa 17 poena, dok je Ibrahim Durmo ostvario 13 poena i 8 skokova.

ŠIROKI BRIJEG – Gradska sportska dvorana Pecara. Utakmica 8. kola Lige 11 Prvenstva BiH: Široki – Spars 71:74 (23:18, 17:19, 17:9, 14:28).

HKK ŠIROKI: Naletilić 5, Soldo, Lončar 8, Planinić, Mikulić, Čolak 19, Zubac 2, Šušak, Karačić 7, M. Drežnjak 15, D. Drežnjak 15, Batinić. Trener: Mladen Vušković.

KK SPARS: Rogić 10, Stepanović 2, Biberović, Grubelić 7, Manjgafić 5, Đokić 9, Kovačević 17, Kamenjaš, Bašić, Josipović 11, Pirić. Trener: Marko Trbić.