Jesen u brojkama NK Širokog Brijega

Šef stručnog stožera NK Širokog Brijega Goran Sablić tijekom protekle polusezone koristio je usluge sveukupno 25 nogometaša od kojih su njih 24 još uvijek u igračkom kadru širokobriješkog premijerligaša, dok je tijekom jeseni klub napustio tek Ivan Krstanović skrasivši se u zagrebačkoj Lokomotivi.

Do tog odlaska odradio je 4 premijerligaška susreta u kojima je za 305 provedenih minuta na travnjaku zabio 3 gola, ubilježio po jednu asistenciju i isključenje, dok je u 4 nastupa Europske lige postigao 2 gola.

Opći dojam je kako su bolje odigrali domaći igrači nego igrači koji su dovedeni sa strane, kao što je dojam kako od mlađih igrača koji su prebačeni iz juniorskog pogona nitko nije iskočio i to pomalo žalosti, međutim činjenica je da nitko od tih momaka i nije dobio pravu priliku, odnosno neku značajniju minutažu na temelju koje bi se mogla donijeti prava ocjena njihove trenutne vrijednosti. Istina, mladi su i Luka Menalo, te Stjepan Lončar, no oni su već od ranije dali do znanja kako će se na njih itekako moći računati i kako bi trebali biti u skupini glavnih igrača.

Ovom prilikom donosimo pregled statističkih pokazatelja 24 igrača koji su još uvijek dio igračkog kadra NK Širokog Brijega. Kažemo još uvijek, jer nema sumnje kako će zimus neki od njih napustiti redove širokobriješkog premijerligaša. Inače, klub je odigrao 26 službenih utakmica, ali nijedan igrač nije nastupao u svim susretima.

U tih 26 utakmica ostvareno je 14 pobjeda, 4 remija i 8 poraza uz gol razliku 36:18.