Jedvaj junak u ludoj utakmici na Maksimiru, BiH i Austrija bez golova

Hrvatska je u neizvjesnoj završnici slavila na Maksimiru rezultatom 3:2 protiv Španjolske u trećem kolu Lige nacija. Austrija i Bosna i Hercegovina odigrali su susret bez golova na Ernst Happel stadionu u Beču.

Hrvatska je napadački odlično otvorila susret. Perišić je prvo u 6. minuti pogodio stativu, a u 13. minuti ponovno pucao unutar šesnaesterca.

Bilo je to taktičko nadmudrivanje dvojice stručnjaka, bez puno prilika, ali Vatreni su više prijetili. Španjolska je pred kraj poluvremena preuzela inicijativu i Isco je opasno zaprijetio s ruba šesnaesterca, ali Lovre Kalinić je bio spreman.

Andrej Kramarić nakon velike pogreške Španjolaca u obrani u 54. minuti pogodio je za vodstvo 1:0 i ujedno upisao prvi pogodak Hrvatske u Ligi nacija.

No, samo dvije minute kasnije Ceballos je pogodio za izjednačenje.

Nakon primljenog pogotka izabranicima Zlatka Dalića nedostajalo je koncentracije u obrani, ali u 69. minuti Jedvaj na asistenciju Modrića vraća prednost Hrvatskoj. Samo tri minute kasnije u sjajnoj prilici našao se Ante Rebić, istrčao je sam pred De Geu, ali lopta je otišla pored gola.

U 76. minuti Vrsaljko je igrao rukom u svom prostoru, a jedanaesterac je lagano iskoristio Sergio Ramos.

U sudačkoj nadoknadi Jedvaj je zabio drugi svoj pogodak na ovom susretu i donio hrvatskoj veliku pobjedu.

Pred prepunim Maksimirom svoj oproštaj od reprezentacije dobili su Vedran Ćorluka, Mario Mandžukić i Danijel Subašić, koji su zaradili gromoglasan pljesak navijača.

HRVATSKA: Kalinić – Vrsaljko, Lovren, Vida, Jedvaj – Rakitić, Brozović – Rebić, Modrić, Perišić – Kramarić

ŠPANJOLSKA: De Gea – Roberto, Ramos, Martinez, Alba – Niguez, Busquets, Ceballos – Rodrigo, Aspas, Isco

Dalić: Na Wembleyu igramo za Vukovar

Austrija i Bosna i Hercegovina

Iako je kod obje momčadi bila vidljiva želja za pobjedom, Zmajevi su bili bolji u prvom poluvremenu. Imali su ogromnu podršku s tribina u glavnom gradu Austrije.

BiH je u prvom dijelu imala dvije velike prilike preko Višće doći do vodstva. Prva je bila u 26. minuti kada je Višća iskosa s desne strane pucao pod gredu, ali domaćine je spasio vratar sjajnom obranom. U 45. minuti Višća nije uspio iskoristiti stopostotnu priliku.

Sjajan susret igrale su ove momčadi u nastavku, prilike su se nizale na obje strane, ali domaćini su kako je utakmica odmicala kraju pritiskali više, no do promjene rezultata nije došlo.

Do ove utakmica BiH je ostvarila maksimalni učinak u tri utakmice grupe 3 Lige nacija i ovim remijem večeras Prosinečki i Zmajevi izborili su plasman u elitni rang natjecanja.

BiH: Šehić, Vranješ, Šunjić, Zukanović, Čivić, Bešić, Sarić, Pjanić, Višća, Duljević i Džeko

AUSTRIJA: Lindner, Lainer, Hinteregger, Dragović, Alaba, Žulj, Baumgartlinger, Lazaro, Kainz, Schöpf, Arnautović