Jamesu manja kazna nego igraču kojeg je raskrvario

Centar Detroita Isaiah Stewart suspendiran je dvije utakmice bez plaće nakon agresivnog i nesportskog ponašanja i sukoba na terenu nakon što ga je košarkaš LA Lakersa LeBron James udario laktom u glavu i raskrvario.

S druge strane, James je suspendiran jednu utakmicu zbog neopreznog udaranja laktom Stewarta što je i iniciralo sukob na terenu.

Stewart neće igrati protiv Miamija i Milwaukeeja u sljedeće dvije utakmice Detroita, a LeBron James će propustiti gostovanje Lakersa u Madison Square Gardenu kod New York Knicksa.

Podsjetimo, po drugi put u svojoj 19-godišnjoj NBA karijeri LeBron James je zaradio isključujuću pogrešku, nakon što je početkom treće četvrtine u borbi za poziciju udario centra Detroita Isaiahu Stewarta i razbio mu arkadu, ali su njegovi Lakersi velikim preokretom u posljednjoj četvrtini došli do pobjede 121-116.

Prava je sreća da se incident nije pretvorio u opću tučnjavu, jer se okrvavljeni Stewart želio obračunati sa zvijezdom Lakersa, a snažnog 20-godišnjeg centra jedva je uspjelo zadržati nekoliko njegovih suigrača i pomoćnih trenera.

S druge strane je u teren ušla i cijela klupa gostujuće momčadi kako bi stala u Jamesovu obranu i scene su podsjetile na ono što se u Detroitu dogodilo prije 17 godina, kad se sukob igrača Pistonsa i Indiana Pacersa s terena preselio i na tribine danas već srušenog Auburn Palacea, gdje su gostujući igrači ušli u šakački obračun s navijačima domaće momčadi.

Nakon što se situacija na terenu smirila, suci su pregledali snimku svih događaja i odlučili isključiti LeBrona Jamesa zbog “udarca iznad visine ramena”, Stewartu su dodijelili dvije tehničke pogreške, što je značilo i njegovo isključenje, a tehničku je zaradio i Russell Westbrook, jer u nastaloj gužvi nije bio u ulozi mirotvorca već je tražio sukob sa suprotnom stranom.