Izviđač upisao prvu pobjedu: U Ljubuškom pao slovački prvak!

Rukometaši Izviđača s 33:28 pobijedili su slovačkog prvaka Tatran iz Prešova u 9. kolu regionalne SEHA lige. Skauti su u Gradskoj sportskoj dvorani Ljubuški došli do prve pobjede u natjecanju.

Ljubušaci su s dva pogotka otvorili susret te prednost nisu ispuštali niti u jednom trenutku. Poluvrijeme su završili s prednošću od šest pogodaka razlike (17:11). Gostima iz Prešova na ruku nije išla ni činjenica da su im dva igrača u prvom poluvremenu dobila izravne crvene kartone zbog grubih prekršaja.

Drugi dio susreta gosti su bolje otvorili te su serijom 5:1 došli na zaostatak od dva pogotka razlike. No, igrači trenera Zdenka Grbavca nisu dopustili Slovacima preokret.

Posljednji nalet gostiju dogodio se u 50. minuti kada su se ponovno približili na dva pogotka razlike. No, u posljednjih pet minuta Izviđač je pojačao tempo te nije dozvolio da utakmica uđe u dramatičnu završnicu.

Izviđač su do prve pobjede u ovoj sezoni SEHA lige predvodili Josip Šarac sa sedam te David Mandić sa šest pogodaka. Kristijan Jarak i Ante Grbavac dodali su po četiri. Također, odličan je bio vratar Josip Kvesić koji je upisao 14 obrana.

Kod Tatrana najraspoloženiji je bio Tomas Cip s devet pogodaka. Dominik Krok pridodao je sedam, a Jakub Hrstka šest.