Izviđač namučio viceprvaka Europe: Veszprem slavio u Ljubuškom

Rukometaši Izviđača poraženi su od Veszprema 25:31 (15:15) u susretu 16. kola SEHA lige igranom pred oko 2.000 gledatelja u Ljubuškom.

”Skautima” su protiv aktualnog viceprvaka Europe i branitelja naslova SEHA lige pružili odličan otpor te je mlada momčad trenera Zdenka Grbavca zadala velike probleme mađarskoj momčadi skoro do kraja susreta.

Izviđač je tijekom prvog poluvremena vodio i dva razlike u nekoliko navrata, da bi Mađari do poluvremena ipak uspjeli izjednačiti na 15:15. U nastavku susreta Izviđač je zaigrao još bolje te je u prvoj polovici drugog poluvremena vodio i sa tri pogotka razlike.

No, Veszprem je utakmicu prelomio u 47. minuti kada su serijom 6:0 poveli 22:26 te su utakmicu mirno priveli kraju pobijedivši na kraju rezultatom 25:31.

Mađarsku momčad do pobjede je predvodio sjajni Gašper Marguč s 12 pogodaka. Andreas Oliver Nillson postigao je šest, a Laszlo Nagy četiri pogotka.

Kod Izviđača su sa po četiri pogotka najraspoloženiji bili Josip Šarac, Ante Grbavac i Josip Grbavac.