Izviđač na korak od titule nakon velikog preokreta protiv Borca

Izviđač je s 30:26 slavio protiv banjalučkog Borca u derbiju 27. kola Premijer lige BiH igranom u nedjelju u Ljubuškom.

Ljubušaci su do pobjede i korak bliže tituli prvaka BiH došli velikim preokretom nakon što su u drugom poluvremenu zaostatak od -5 na kraju pretvorili u pobjedu od četiri pogotka razlike.

Izviđač se serijom 4:0 vratio u susret (19:20), a onda do kraja, za 16 minuta, postigao 11 pogodaka, a primio šest, za konačnih 30:26.

Bh. reprezentativac Milan Vukšić predvodio je ”Skaute” do pobjede s osam pogodaka. Po šest su postili Jozinović, Bošković i Kos. Kod Borca se sa šest pogodaka istaknuo bh. reprezentativac Luka Perić dok je Savo Slavuljica postigao pet.

Izviđač je ovom pobjedom nadoknadio i minus iz Banja Luke gdje je Borac slavio s 24:23 što će biti presudno ako na kraju sezone obje momčadi budu imale isti broj bodova.

Izviđač ima dva boda više od Borca, a do kraja prvenstva ih očekuju gostovanje dobojskoj Slogi, domaća utakmica protiv Slobode i gostovanje Krivaji, dok Borac dočekuje Slogu (GV-U) i Konjuh te gostuje dobojskoj Slogi.