Iznenađenje u Mostaru: Student deklasirao Sparse

Košarkaši Studenta napravili su malo iznenađenje pobijedivši sarajevski Spars sa 79:58 u 17. kolu Lige 12 košarkaškog prvenstva BiH.

Sama pobjeda Studenta nije toliko iznenađenje koliko činjenica da su Mostarci skoro cijelu utakmicu imali dvoznamenkastu prednost, najviše s 25 koševa razlike. U polupraznoj dvorani i po velikoj hladnoći momčad Nevena Nikolića povela je s 8:2 pa 15:4 i gosti se više nisu mogli vratiti.

Pred kraj treće četvrtine Sparsi su igrali pressing po cijelom terenu, ali ispod 10 razlike gosti nisu mogli.

Fantastičan je bio Ramo Rizvić koji je postigao 28 koševa, od čega 20 u prvom poluvremenu. Ismet Sejfić je dodao 17 poena i 15 skokova, Dejan Marković 13 poena uz tri trice. Kod Sparsa, koji su odigrali vrlo slabu utakmicu, jedini je na visini bio Kenan Bajramović (17 poena, 14 skokova).

U prvoj utakmici kola Bošnjak je svladao Zrinjski sa 80:68, a u derbiju kola Leotar je porazio Kakanj 78:61.