Iz Hannovera bez stajanja u Široki dovezao Golf ”dvicu” iz 1990. godine

Očuvana ''dvica'' prešla je samo 108.000 kilometara.
Golf 2 u Širokom Brijegu
Putovanje koje se pamti za cijeli život može početi sasvim obično – na molbu prijatelja.

Jedan Širokobriježanin prihvatio je izazov svog prijatelja povratnika iz Njemačke: otići čak do Hannovera, udaljenog 1.700 kilometara, kako bi dovezao automobil koji će ubuduće služiti u Širokom Brijegu s obzirom da je u Njemačkoj trajno registriran kao oldtimer.

Prijateljev Golf, benzinac automatik iz 1990. godine s tek 108.000 prijeđenih kilometara, bio je razlog zašto je avantura započela. Mnogi su ga odgovarali, tvrdeći da je to “luda stvar”, ali odlučnost i avanturistički duh pobijedili su. Bez previše razmišljanja, krenuo je na put.

20 sati vožnje bez prestanka

Vožnja duga 1.700 kilometara sama po sebi je izazov, čak i za najnovija vozila, a kamoli za čovjeka. No, naš sugovornik nije stajao ni na trenutak. Sjeo je za volan i kroz pet država proveo čak 20 sati, vozeći bez stanke, osim za nužna zaustavljanja.

I usput, nijednu ”dvicu” nisam sreo, kaže kroz smijeh za portal Jabuka.tv, osvrćući se na činjenicu da je Golf – bezvremenski simbol kvalitete – izazivao simpatije na svakom koraku.

Pozornost gdje god da se pojavio

Tijekom vožnje ljudi su ga primjećivali na cesti i oduševljeno reagirali. Svi su se htjeli slikati, k’o da vozim nešto nevjerojatno. Svirnu, bace lajk i nastave dalje.

Golf je izdržao svaki kilometar, a naš vozač postao je svojevrsna atrakcija među ostalim sudionicima u prometu.

Očuvana ”dvica” prešla je samo 108.000 kilometara.

Golfa se ne odriče lako

Ova avantura pokazuje da su prijateljstvo i upornost često iznad svakodnevnih prepreka. Ono što je za neke “luda stvar”, za druge je izazov vrijedan truda. Novi-stari Golf sada se nalazi u Širokom Brijegu, spreman za svoju novu ulogu, a priča o ovom putovanju postala je tema za prepričavanje.

Nekima je Golf tek auto, ali za one koji ga cijene – on je simbol izdržljivosti, stila i tradicije. Tko zna, možda će ovaj primjer potaknuti još nekoga da se odvaži na svoju životnu avanturu?

Golf 2 u Širokom Brijegu

(www.jabuka.tv)

Komentari:

Zadnje dodano

  • Vijesti

Potres zatresao Dubrovnik i Trebinje

Potres magnitude 3,6 stupnjeva prema Richterovoj ljestvici zabilježen je u noći s utorka na srijedu,…

19 minuta prije
  • Vijesti

Sarajevo: Liječnici primili 10 pacijenata sa sumnjivim simptomima, sumnja se na leptospirozu

Na infektivnoj klinici Kliničkog centra Sveučilišta u Sarajevu posljednjih je dana liječeno deset pacijenata sa…

28 minuta prije
  • Vijesti

Globalni udar na Darknet: Uhićeno 270 osoba, zaplijenjene 2 tone droge i 184 milijuna eura

Globalna operacija RapTor koju je koordinirao Europol u suradnji s policijama 10 zemalja okončana je…

41 minuta prije
  • Nogomet
  • Sport

Obnova broda: Modrić je bio spreman na kompromis, ali klub ima drugu viziju

Santigao Bernabeu ovog će vikenda reći posljednje zbogom najtrofejnijem igraču Reala ikada. Španjolsku prijestolnicu Luka…

53 minute prije
  • Glazba
  • Zabava

Thompson zbog curenja snimke neplanirano objavio “Kralja Tomislava”

Marko Perković Thompson iznenada je objavio originalnu verziju pjesme "Kralj Tomislav", nakon što je njezina…

1 sat prije
  • Nogomet
  • Sport

Zrinjski osvojio Superkup BiH

Nogometaši Zrinjskog slavili su s 1:0 protiv Borca te osvojili Superkup Bosne i Hercegovine. U…

1 sat prije