Tom prilikom je predsjednik udruženja Oliver Arapović upoznao javnost i sve nadležne institucije u Bosne i Hercegovine da za problem plastičnog otpada što hitnije nađu prikladno zakonsko rješenje, te počnu s procesom otkupa plastičnih boca po komadu, koji se u europskim gradovima primjenjuje godinama kako bi motivirali stanovništvo da otpad ne bacaju.
Ističe da zagađenje i velika količina otpada koja se nalazi u našim rijekama predstavljaju opasnost po život ljudi, te biljnog i životinjskog svijeta.
Država Bosna i Hercegovina se mora zauzeti za životnu sredinu i zdravlje svojih stanovnika te učiniti sve da dođe do pravog rješenja, kazao je Arapović.
Ističe da su se ekološke organizacije Bosne i Hercegovine okupile oko jednog cilja da zaštite okoliša u BiH, i daju podršku lokalnim zajednicama i organizacijama koje se bore protiv štetnih aktivnosti, poput ovog primjera, te da ih financijski podržava WWF, ali da bez suradnje sa institucijama vlasti teško mogu sami uspjeti, piše Klix.ba
Mi nastavljamo našu borbu na terenu protiv nelegalnog odlaganja otpada u našim rijekama, a Grad Mostara i komunalnu inspekciju upozoravamo da pojačaju svoje aktivnosti na terenu i da protiv vandala koji rade protuzakonito pokrenu krivične prijave, poručio je Arapović.
(www.jabuka.tv)
[gallery ids="777566,777567,777568,777569"] Rješenje koje pojednostavljuje iznajmljivanje, povećava broj rezervacija i smanjuje stres vlasnicima smještaja. Ljeto…
Europska unija donijela je odluku koja će promijeniti svakodnevnu rutinu uljepšavanja mnogih žena – od…
[gallery ids="777559,777556,777555,777557,777558,777561,777560"] Posljednjih dana primjetan je znatan pad razine vode na Blidinjskom jezeru, jednom od…
Poznate filmske melodije ponovno će ispuniti središte Posušja. U srijedu, 30. srpnja s početkom u…
[gallery ids="777533,777531,777532,777535,777534"] Polaganjem vijenca, paljenjem svijeća te svetom misom u ponedjeljak je na lokalitetu Stipića…
Sindikat sudova i tužiteljstva ŽZH u ponedjeljak se oglasio priopćenjem vezano za nedavno održani sastanak…
Komentari:
nek prodaju samo staklene boce i rjesen problem sa plasticnim bocama. Staklenu ambalazu vratis i kupis novo.
To je strašan problem umjesto da ih se vrati di su kupljene ,zgužvaju i eto sirovine za nove boce i dobiješ 50 feninga za svaku bocu i priroda čista u nas ništa neznaju iskoristit samo zavitljaju di stignu zato ije tako
Zašto se ne kupe ili otkupljuju plastične boce kad ima reciklaža u Sarajevu?
Treba i staklene boce više kupovati a i vraćati u trgovinu. U protivnom ćemo se zatrpati otpadom.