Ivica Kostelić izletio i udario u zaštitnu ogradu

Austrijanac Hannes Reichelt osvojio je zlatnu medalju u superveleslalomu na svjetskom prvenstvu u Beaver Creeku, dok je najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić pao nakon trećeg prolaza, no prema prvim informacija nije teže stradao.

Reichelt je u prosincu prošle godine pobijedio na “Birds of Prey” u Svjetskom kupu, a sada je slavio i na svjetskom prvenstvu osvojivši drugu medalju u karijeri. Drugo mjesto senzacionalno je osvojio Kanađanin Dustin Cook sa 11 stotinki sekunde zaostatka. Cook nikada u karijeri nije bio bolje plasiran od desetog mjesta, a do srebra se probio sa startnim brojem 28. Broncu je osvojio Francuz Adrien Theaux sa 24 stotinke sekunde zaostatka.

Branitelj zlata iz Schladminga 2013. Amerikanac Ted Ligety zauzeo je devetu poziciju.

Ivica Kostelić nije završio utrku. Nakon trećeg prolaza je izletio sa staze i završio u zaštitnoj ogradi. Prema prvim informacija nije teže stradao. U trenutku pada Kostelić je imao 1.66 sekunde zaostatka i nije konkurirao za jednu od stepenica pobjedničkog postolja.