Ivanković: Veliki psihološki poticaj ; Jagodić: Navijači mogu skandirati što žele

NK Široki Brijeg u nedjelju je u sklopu 14. kola Premijer lige BiH u Bijeljini s 2:1 svladao Radnik.

Novu pobjedu svoje momčadi prokomentirao je trener Jure Ivanković.

Prvo čestitam igračima na današnjoj igri. Ovo su vrlo važna tri boda za nas, prva gostujuća pobjeda ove sezone i veliki psihološki poticaj za nastavak.

Što se tiče prvog poluvremena, bili smo skoro perfektni u fazi obrane, tranziciji i visokom presingu. Djelovali smo puno bolje i svježije od Radnika. U tom razdoblju mogli smo odvesti utakmicu i na 0:3. U drugom poluvremenu Radnik je krenuo na sve ili ništa, to je rezultiralo nekim odbijenim loptama i prekidima gdje nismo baš najbolje reagirali, ali sve u svemu zaslužena pobjeda, istaknuo je trener Širokog.

Svoje viđenje utakmice dao je i trener Radnika, Vlado Jagodić.

Malo je jedan gol protiv ovakvog Širokog. Prvo poluvrijeme totalno podbačaj. Da su igrali u prvom kao u drugom, sve bi bilo drugačije. Teška situacija. Možda smo mogli biti malo mirniji u nekim situacijama na 2:1, ali danas smo izgubili zbog lošeg prvog dijela, rekao je Jagodić.

Trener Radnika komentirao je i skandiranje navijača koji su tražili njegov odlazak.

Kad bih to komentirao, gdje bi to otišlo? Imaju oni pravo skandirati, ali bolje da bodre svoju ekipu. Imaju pravo tražiti što hoće, ali nitko se od njih ne pita kako smo mi krenuli u sezonu. Svjestan sam situacije, ali ne mogu oprostiti prijetnje igračima i prekidanje treninga.