Ivanković: Nakon dva vezana neplanirana poraza, najvažnije je bilo upisati pobjedu

Po teškom i natopljenom terenu nogometaši Širokog Brijega nakon preokreta slavili su važnu pobjedu (2:1) nad momčadi Mladosti iz Doboja kod Kaknja.

Po završetku utakmice u press salonu stadiona Pecara, na konferenciji za novinare obratili su se predstavnici stručnog stožera obje momčadi. U ime domaćih svoje viđenje dao je pomoćni trener Jure Ivanković, koji je ovu utakmicu vodio s klupe umjesto glavnog trenera Tonija Karačića, koji je bio odsutan zbog bolesti. A u ime gostiju iz Doboja kod Kaknja obratio se glavni trener Nemanja Miljanović.

Nakon dva vezana neplanirana poraza, najvažnije je bilo upisati pobjedu u večerašnjem dvoboju. Kvalitetno smo ušli u utakmicu, stvorili nekoliko izglednih prilika, a onda nesretno primili pogodak. Ipak, nismo posustali, nametnuli smo svoj ritam igre, bili agresivni i tražili pogodak. Na vrijeme smo poravnali, a mogli smo i povesti već u prvom dijelu utakmice. No, to nam je uspjelo odmah na početku drugoga poluvremena. Do kraja utakmice smo trebali imali nekoliko kontri i polukontri koje smo trebali okruniti još nekim pogotkom. Kada nismo realizirali takve situacije, sami sebe smo doveli u neizvjesnost i morali smo strepiti do samoga kraja. Ipak, na kraju smo došli do potpuno zaslužene pobjede. Čestitam momcima koji su i po ovako natopljenom terenu prikazali kvalitetnu igru. Nadam se kako ćemo nastaviti ovim ritmom. Nemamo vremena za slavlje, slijedi nam kup utakmica kod GOŠK-a i sada okrećemo fokus na tu utakmicu, kazao je Ivanković.

On se osvrnuo i na promjene u sastavu u odnosu na posljednju utakmicu sa Željezničarom, koje je stožer momčadi s Pecare morao napraviti prisilno zbog ozljeda i kartona, ali i što je htio dati priliku nekim igračima iz drugog plana poput Bože Vukoje.

Jure Ivanković, pomoćni trener Širokobriježana, vodio je s klupe utakmice umjesto Tonija Karačića

Sastav se pomalo iskristalizirao sam što zbog ozljeda i kartona, primjerice Ćorić je imao tri kartona, onda smo se odlučili za Jovića i Ikića na krilima računajući da će se bolje snaći u pozicijskoj igri ako se Mladost povuče natrag i ako budu igrali u  defanzivnom bloku i to je urodilo plodom. Jović je postigao dva pogotka, doduše jedan iz prekida, ali nekako smo s njime pogodili. Bože Vukoja je dosta dobro radio na treninzima, a Marko Pervan je imao jednu ozljedu koljena i nismo htjeli ništa riskirati s njime od prve minute, tako s Božom je bilo odlično, odigrao je dobru utakmicu, a zaslužio je i svojim ponašanjem i zalaganjem da dobije priliku i sad ju je iskoristio i nadam se će nastaviti u ovakvom stilu i da će imati kontinuitet. Što se tiče izmjena u nastavku, s Juriljem smo računali da ćemo dobiti to što smo i dobili, te dvije-tri situacije gdje će on na osnovu svoje brzine donijeti kvalitetu više da završimo utakmicu, ali u završnici je nedostajalo i malo sreće i koncentracije, opet najavažnije je da smo osvojili tri boda i da zadovoljni idemo kući, zaključio je Ivanković.

Trener gostiju Nemanja Miljanović je čestitao Širokom na tri zaslužena boda i pobjedi.

Nemanja Miljanović, trener FK Mladost Doboj Kakanj

Imali smo malo problema u početku utakmice jer nismo ušli kako treba, što se odrazilo na igru u čitavom prvom poluvremenu. Ipak imali smo tu sreću da povedemo, ali primili smo gol i nismo uspjeli izdržati do kraja poluvremena s vodstvom. Široki je uspio zasluženo izjednačiti i terenska inicijativa je bila na njihovoj strani prvo poluvrijeme. Drugo poluvrijeme smo mi dosta bolje odigrali i bili smo kudikamo ravnopravniji protivnik sa Širokim Brijegom. Zbog negativnog rezultata u posljednje dvije utakmice, morali smo danas više napadati i tako smo dali Širokom priliku za kontre gdje su oni mogli zatvoriti utakmicu na 3:1 par puta, ali nisu uspjeli, a mi smo, može se reći, bili živi do kraja. Imali smo jednu jako dobru prigodu  u posljednoj minuti, ali nismo je iskoristili. Ipak mislim da je naše drugo poluvrijeme bilo jako dobro, čestitam našim momcima na dobroj i požrtvovanoj igri i što su i ovaj put pokazali karakter kroz igru u čitave 93 minute. Nismo se predavali i imali smo tu opciju da uzmemo bod u zadnjim sekundama utakmice, ali nažalost nismo uspjeli, rekao je Miljanović.