Ivanković: Malo sudac, malo iskustvo Borca i jednostavno su priveli utakmicu kraju

Nakon odigranih devet kola, mogli bismo reći da je ovo sezona mučenja za NK Široki Brijeg. Jer samo jedna pobjeda, dva poraza i šest remija, od kojih je čak pet završilo rezultatom 0:0, to su rezultati koji ne mogu zadovoljiti nikoga tko je na bilo koji način vezan uz klub s Pecare.

Ovoga petka Široki je na gostovanju kod Borca poražen s 2:1, ali treba istaknuti kako su Širokobriježani pružili nešto bolju igru u napadu nego u prethodnim utakmicama, posebno u prvom poluvremenu, ali to nije bilo dovoljno.

Ali isto tako kad su u pitanju utakmice Borca u Premijer ligi, gotovo je svakom njihovom protivniku postalo normalno da će imati suđenje protiv sebe, a tako je bilo i Širokobriježanima (i) ovaj put od strane sarajevske trojke predvođene Admirom Musićem.

Od vrlo diskutabilnog prekršaja iz kojeg je Borac poveo 1:0 u 8. minuti, potom kad je Vojnović kao posljednji igrač obrane Borca srušio Blagaića u naletu i za to dobio samo žuti karton, umjesto izravan crveni. Ili kad je isti igrač nešto kasnije  čvrstim startom spriječio kontranapad Širokog preko Medića pa zato nije dobio drugi žuti karton. A svakako brojni nepostojeći prekršaji dosuđeni Borcu, a svaka lopta koja je imalo sumnjiva za ubačaje iz kuta ili iz auta, dosuđena je domaćima u korist. Posebno komična situacija iz drugog poluvremena bilo je zaleđe dosuđeno Tomislavu Čuljku, iako kad se povuče linija, branič Širokog imao je barem tri igrača Borca ispred sebe i to po metar/metar i pol.

Sve to ne umanjuje činjenicu da je Borac generalno bio bolji protivnik, ali isto tako očito je iz utakmice u utakmicu da ovaj klub ima dodatna pojačanja u ljudima u crnom ili žutom, a ta gospoda često nemaju u svemu tome nikakve mjere. To se vrlo lako može empirijski dokazati i to treba jasno i otvoreno reći. No, dobro suđenje u Premijer ligi BiH je godinama katastrofalno, samo se mijenjaju klubovi koji su (malo) više protežirani pa nam je to sve skupa odavno “normalno”.

Široki, s druge strane, ima hrpu svojih unutarnjih problema pa će oni koji donose odluke, trebati vidjeti što i kako dalje i to po mogućnosti ne po principu “gašenja vatre” i života “od danas do sutra” nego kroz dugoročni plan i organizaciju. Klubu je potrebna stabilnost i sasvim je nebitno hoće li se ove godine izboriti Europa (iako je to kako stvari stoje sve teže dohvatljiv cilj) pa se tamo blamirati u prvom pretkolu. Važnije je od svega da su sve klupske strukture posložene od vrha do dna, da svatko radi svoj posao pa ako treba jednu sezonu biti sedmi, osmi, deveti ili deseti neka se bude. Najgore od svega je zavaravati samog sebe i svoje navijače.

Ivanković: Uvodnih 15 minuta bilo je za zaborav

Što se tiče same utakmice komentar nakon utakmice za Arenu Sport dali su treneri Nemanja Miljanović i Jure Ivanković.

Trener Širokobriježana se osvrnuo na igru svoje momčadi, a suptilno je dao i komentar na suđenje, o kojemu smo ranije pisali.

Bilo je dobrih sekvenci gdje smo stvarali prilike i vršili pritisak. Uvodnih 15 minuta je bilo za zaborav. Napravili smo neke kardinalne greške i Borac je dao dva gola. Imali smo kasnije posjed, ali nije bilo dobre završnice. Malo sudac, malo iskustvo igrača Borca i oni su jednostavno priveli utakmicu kraju. Nismo uspjeli zaprijetiti do kraja i okrećemo se idućoj utakmici s Tuzla Cityjem, kazao je Ivanković.

Borac je s ovom pobjedom krenuo hvatati priključak za momčadima u gornjem dijelu ljestivce, a trener Nemanja Miljanović smatra da je pobjeda njegovih igrača zaslužena.

Nama je danas najbitnije bilo da osvojimo tri boda. Otvorili smo jako dobro utakmicu, brzo smo poveli s 2:0 i to nas je opustilo, pa smo doupstili Širokom da preuzme igru. Imali smo dovoljno prilika iz kontri da riješimo utakmicu, ali poklanjamo gol Širokom i kod 2:1 oni nisu imali što izgubiti. Drugo poluvrijeme, u suštini, mislim da je bilo naše, imali smo dosta napada po strani, ali nismo znali taj zadnji pas odigrati kako treba. Zaslužena pobjeda, čestitamo Širkom na dobroj utakmici, rekao je Miljanović.