Ivan Krstanović kao u najboljim danima: Dva gola za pobjedu Širokoga Brijega

Ono što su priželjkivali, nogometaši Širokoga Brijega su i ostvarili na Pecari u prvoj utakmici prvoga pretkola Europske lige. Zabilježili su pobjedu bez primljenoga gola, a da sve bude ljepše zabili su ne jedan nego dva gola, odnosno zabio ih je Ivan Krstanović, koji je sa dva sjajna poteza donio lijepu prednost Širokobriježanima pred uzvrat koji će uslijediti za tjedan dana.

Vodeći gol Krstanović je postigao u 37. minuti kada je pogodio donji lijevi kut vratara Bekbaeva iz kaznenog udarca kojem je prethodio upravo prekršaj nad Krstanovićem od strane najskupljega gostujućega igrača Pabla Fontanella.

Konačnih 2:0 Krstanović je postavio na isteku prvih 45 minuta. Ovaj puta Čabraja je uputio centaršut s lijeve strane. Bila je to zapravo jedna “svijeća”, koja je išla na 13-14 metara od gola Bekbaeva koji je istrčao, međutim napadač domaćih bio je viši u skoku i glavom zabio gol iskoristivši očiglednu pogrešku suparničkoga vratara.

Prvih desetak minuta večerašnje utakmice gledali smo jednu uspavanku što je na neki način i bilo razumljivo s obzirom da su jedni druge nastojali što bolje “upoznati”, a upravo na isteku tih prvih deset minuta dogodila se i prva velika prilika kada se u šansi našao stoper Širokog Brijega Slavko Bralić, međutim nije imao sreće jer je umjesto mreže pogodio vratnicu gostujućeg gola.

Desetak minuta kasnije slijedila su i prva uzbuđenja pred golom domaćeg sastava, no nakon ubačaja lopte s desne strane Nusserbayev se nije najbolje snašao, odnosno poslao je loptu daleko od gola. Odmah nakon toga na drugoj strani volej Čabraje s nekih 13-14 metara odlazi daleko od gola Ordabasya.

Bralić je u 23. minuti postao prvi igrač s javnom opomenom na utakmici zbog jednoga prekršaja na 30-tak metara od gola Luke Bilobrka, a domaćini su prilikom tog prekida imali i određenu dozu sreće pošto se lopta od živog zida odbila prema suprotnoj od one strane gola na kojoj je bio Bilobrk, ali na njegovu sreću nije završila u golu, već u korneru.

Nakon ubačaja iz kuta prijetio je Tungeshbayev, ali je još jednom to išlo daleko od gola. U 28. minuti ubačaj iz kuta za Širokobriježane, ali i Dino Ćorić kao da je prilikom udarca “kopirao” suparničkog igrača, pa i to odlazi daleko od gola. Dvije minute kasnije nova gužva pred golom Ordabasya i zamalo autogol.

Gosti su se tom prilikom izvukli, ali ne i nakon akcije iz 36. minute kada je upućena dubinska lopta prema Krstanoviću, koji pravovremeno utrčava, a iskusni Fontanello ga ruši te sudac Karako opravdano pokazuje na bijelu točku. Sam Krstanović je izvođač za 1:0 i veliko slavlje lijepo popunjenih tribina širokobriješkoga stadiona.

Tamnoputi veznjak gostiju Diakhate prosvjeduje u 40. minuti tražeći prekršaj za svoju momčad na 17-18 metara daleko od protivničkog gola, ali umjesto prekršaja zarađuje javnu opomenu.

I kada su svi očekivali posljednji zvižduk mađarskoga suca u tih prvih 45. minuta dogodila se pogreška vratara Bekbaeva prilikom istrčavanja. Ima čovjek duge ruke, ali kakve mu koristi kada ga domaći “neboder” Krstanović može nadskočiti i bez korištenja ruku, te glavom prebaciti i zabiti gol za novo slavlje i veliku radost svojih suigrača i prisutnih navijača.

Početkom drugoga poluvremena posebno se razigrao Luka Menalo koji tako u 51. minuti kreira šansu za Čabraju, koji šutira s vrha kaznenog prostora, ali Bekbaev izbacuje loptu u udarac iz kuta. Čabraja je u 58. minuti udarcem iz novog kornera pronašao Krstanovića, koji glavom šutira malo iznad grede i tako ostaje nadomak hat-tricka.

Desetak minuta kasnije Čabraja će pokušati iz slobodnjaka, posve iskosa, no Bekbaev se nije dao iznenaditi, pa je boksao loptu. U 74. minuti najbolja prilika Ordabasya u nastavku kada pokušavaju gosti nakon prekida, ali Marković izbacuje loptu s gol crte i spašava siguran pogodak.

Stekao se dojam kako domaćini u završnici možda kroz kontre mogu i do trećega gola što se ipak nije dogodilo, međutim i sa ovih 2:0 oni su posve sigurno zadovoljni i sada s velikim olakšanjem mogu na daleki put u Kazahstan. Nadomak su drugog pretkola i Aberdeena, ali treba pametno odraditi i tih uzvratnih 90 minuta i izboriti sljedeću rundu natjecanja.

ŠIROKI BRIJEG – Stadion Pecara. Gledatelja: 3.500. Sudac: Karako (Mađarska). Prvo Pretkolo Europske lige: Široki Brijeg – Ordabasy 2:0 (2:0). Strijelac: 1:0 Krstanović (37-11m), 2:0 Krstanović (45). Žuti kartoni: Bralić, Barišić (Široki Brijeg), Diakhate (Ordabasy). Igrač utakmice: Ivan Krstanović (Široki Brijeg).

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk – D. Ćorić, Bralić, Barišić, Marković – J. Ćorić (od 79. Ćorluka), Begonja, Lončar (od 80. Grubišić), Menalo (od 88. Kožul), Krstanović, Čabraja. Šef stručnog stožera: Goran Sablić.

ORDABASY: Bekbaev – Simčević, Erlanov, Fontanello, Smakov – Diakhate, Tolebek (od 53. Bucharov), Kovalchuk – Nurgaliev, Tungyshbaev (od 77. Lee), Nusserbayev. Šef stručnog stožera: Aleksei Petrushin.