Ivan Karačić vodio Široki do pobjede u Mrkonjić Gradu

Košarkaši Širokog pod vodstvom trenera Damira Vujanovića nastavljaju pobjeđivati u Ligi 11 Prvenstva BiH. Treća vezana pobjeda stigla je na gostovanju u Mrkonjić Gradu gdje su Širokobriježani pobijedili domaću Mladost 77:71 (19:19, 19:17, 20:17, 19:18), pa su prvi dio natjecanja Lige 11 okončali s pozitivnim skorom 6-4.

Očekivala se neizvjesna i teška utakmica protiv Mladosti, a ključ iznimno značajnog trijumfa Širokog bio je Ivan Karačić koji je zabio 27 poena i pridodao 11 skokova, međutim čestitke zaslužuje i ostatak ove momčadi.

Široki je poenima Zubca i upravo Karačića na otvaranju susreta poveo 5:0, vodio zatim i 10:3, a domaćin je po prvi put do prednosti stigao u završnici prve četvrtine kada je semafor pokazivao 17:16 da bi prvih deset minuta bilo okončano s neodlučenih 19:19.

Gosti su u 14. minuti vodili 27:22, ali se Mladost još jedanput vraća i preuzima vodstvo (28:27). Uslijedilo je razdoblje rezultatske izjednačenosti, pa je Široki na poluvremenu imao laganih 38:36 na svome kontu.

Gosti su odlično otvorili nastavak susreta i serijom 6:0 stigli do vodstva 44:36, a nešto kasnije po prvi i jedini put i dvoznamenkaste prednosti – 49:39, ali uporni domaćini još se jedanput vraćaju i približavaju na 48:51.

U završnu četvrtinu Široki je unio višak od pet poena (58:53), nastavila je Mladost hvatati priključak, pa su momci Gorana Sladojevića na 2.40 minuta do kraja stigli na -1 (69:70), ali više od toga nisu mogli pošto Široki poenima Lončara s crte slobodnih bacanja, te tricom Matea Drežnjaka radi seriju 5:0 i odlazi na 75:69, a samim time ipak rutinski privodi dvoboj kraju.

Kao što rekosmo prvo ime utakmice s 27 poena i 11 skokova bio je Ivan Karačić, a vrlo dobri bili su i Lončar s 13 poena i 5 skokova, Mikulić s učinkom od 12 poena, 4 skoka i 4 asistencije, te Mateo Drežnjak s 11 poena i 4 asistencije.

Najbolji pojedinci kod Mladosti bili su Stefan Mijović s 14 poena, 8 skokova i 4 asistencije, odnosno Sreten Knežević s 14 poena i 6 skokova.

MRKONJIĆ GRAD – Gradska sportska dvorana. Susret 11. kola Lige 11 Prvenstva BiH: Mladost – Široki 71:77 (19:19, 17:19, 17:20, 18:19).

KK MLADOST: Dumić 6, Kljajić, Aleksić 6, Srdić, Mijović 14, Jotić, Radivojević 6, Ljuboja, Milanović 2, Torbica 5, Knežević 14, Majić 12. Trener: Goran Sladojević.

HKK ŠIROKI: Naletilić 4, Lončar 13, Planinić, Mikulić 12, Čolak, Zubac 10, Šušak, Karačić 27, M. Drežnjak 11, D. Drežnjak, Batinić. Trener: Damir Vujanović.

Rezultati 11. kola:

Mladost – Široki 71:77, Student – Kakanj 78:76, Radnik – Zrinjski 70:74, Spars – Bošnjak 82:72, Royal Bosna – Sloboda (nedjelja, 20.00). Slobodna je bila Vogošća.

Poredak:

Zrinjski 9-1, Spars 8-2, Royal Bosna 7-2, Kakanj 7-3, Široki 6-4, Student 5-5, Sloboda 4-5, Radnik 4-6, Mladost 3-7, Vogošća 1-9, Bošnjak 0-10.