Ivan Dračar s rekordnim vremenom pobjednik mini-maratona Polog – Široki Brijeg

Ivan Dračar  s rekordnim vremenom od 31,17 minuta pobjednik je tradicionalnom mini-maratona Polog – Široki Brijeg koji se ove godine trčao povodom 30. obljetnice zaustavljanja tenkova JNA.

Imoćanin je bio pobjednik i mini-maratona 2019. godine također s rekordnim vremenom (31,39) kojeg je ove godine popravio, a pobjedu je upisao i 2018. godine. Zbog pandemije koronavirusa natjecanje se nije održalo 2020. godine.

Drugo mjesto pripalo je Anti Pokrajčiću s vremenom 33,44 dok je treće mjesto osvojio Širokobriježanin Filip Zovko s vremenom 37,09.

Prvoplasirani je uz pokal dobio i novčanu nagradu od 500 KM, drugoplasirani 300 KM, a trećeplasirani 200 KM.

Zlatko Javorko Mišetić (71) iz Ljubuškog bio je najstariji maratonac na ovogodišnjoj utrci te mu je dodijeljena posebna nagrada.

Najmlađi sudionik bio je 9-godišnji Širokobriježanin Stanko Stanić.

Zanimljivo, drugi najmlađi sudionik bio je 11-godišnji Ante Barać koji je u ukupnom poretku bio 11., a u školskom uzrastu drugi s vremenom 40,06. Njegova majka Ljiljana bila je peta kada su ženske trkačice u pitanju s vremenom 49,50.

Ante i Ljiljana Barać

Još jedna zanimljivost su majka i kći iz Livna, članice Atletskog kluba Puls iz Tomislavgrada. Dijana Manđeralo s vremenom 39,32 bila je najbolja maratonska na ovogodišnjoj utrci dok je nnjezina kći Naomi osvojila drugo mjesto s vremenom 46,32.

Dijana i Naomi Manđeralo

Bila je ovo 24. utrka po redu, a tradicionalni mini-maraton, dug 10 kilometara, održava se od 1997. godine. Na ovogodišnjoj utrci bilo je prijavljeno 85 trkača.