Ivan Baraban zabio sjajan pogodak u pobjedi Slobode nad Radnikom

Nogometaši tuzlanske Slobode večeras su protiv bijeljinskog Radnika prikazali vjerojatno najbolju igru od početka prvenstva.

Iako su imali dosta prilika za gol, realizirali su samo dvije za vrijednu i potpuno zasluženu pobjedu 2:0.
Strijelac prvog pogotka, nakon male majstorije u 63. minuti, bio je Ivan Baraban.

Sudbinu Bijeljinaca zapečatio je Seid Zukić u 79. minuti, postigavši svoj prvi gol u dresu Slobode.

No, da su napadači Slobode bili prisebniji, odnosno, da na golu Radnika nije bio sjajni Mladen Lučić, domaći sastav mogao je već u prvom poluvremenu rezultatski kapitalizirati dobru, agresivnu i igru s dosta prilika.

Prvu nije već u 2. minuti iskoristio Edis Smajić koji je na asistenciju Perice Ivetića bio udaljen od protivničkog gola svega 3-4 metra, ali je Lučić obranio njegov šut.

U 9. minuti Baraban je asistirao Saidu Husejinoviću, ali je ponovno Lučić bio siguran obranivši udarac tuzlanskog napadača s 10 metara.

Dvije minute kasnije mogao je Ognjen Đelmić dovesti Radnik u vodstvo, ali je sjajno intervenirao domaći golman Goran Vukliš.

Gotovo identična situacija bila je i u 33. minuti, ali je ponovno kao pobjednik iz dvoboja izašao domaći čuvar mreže.

Prije toga je Husejinović bio u novoj šansi, ali je čudesno njegov udarac obranio golman Bijeljinaca.

Nastavak je donio još agresivniju igru Slobode, a Baraban je golom ispravio „krivu Drinu“, dok je Zukić, nakon što je u 66. minuti uzdrmao stativu, u 79. minuti stavio točku na odličnu igru ekipe Zlatana Nalića.

Ovo je prvi poraz Radnika u prvenstvu, a četvrta uzastopna utakmica Slobode u kojoj je neporažena.