Ikić predvodio Široki do pobjede nad Olimpikom

Nogometaši Širokog Brijega upisali su novu pobjedu u sklopu 23. kola m:tel Premijer lige BiH. Na Pecari su svladali sarajevski Olimpik s rezultatom 3:0. A to je sada deveta prvenstvena utakmica zaredom u kojoj nisu poraženi.

Domaći, koji na ovoj utakmci nius mogli računati na suspendirane Stipu Jurića i Zvonimira Begića te ozlijeđenog Josipa Majića, uspostavljaju terensku inicijativu na početku utakmice.

To im se isplatilo već u osmoj minuti. Nakon odličnog ubacivanja Jurilja, još bolje je utrčao brzonogi Ivan Ikić i spremio loptu mrežu za vodstvo Širokog.

Olimpik se nakon toga budi i u nekoliko navrata ozbiljno prijeti Širokobriježenima. Prvo je iz dalje u 10. minuti pokušao Handžić, ali njegov udarac odlazi pored gola. Sedam minuta kasnije, velika prigoda za goste. Nakon udarca iz kuta, Miškić sjajno brani udarac Čurjurića. A još sedam minuta kasnije pokušao je i Bajraktarević, ali njegov udarac je otišao za malo pored gola.

U 27. minuti dvije velike prigode za Široki. Prvo je Maganjić presjekao loptu braničima Olimpika, dodao Jurilju koji je s lijeve strane otišao dosta u koso, pa je vratar Hadžić zaustavio njegov udarac. U nastavku akcije Čuljak je ubacio u petarac, a udarac Ikića odlazi preko gola.

Stručni stožer domaćih podržao je osobe s Downovim sindoromom na simboličan način

Samo dvije minute kasnije stopostostona prilika za domaće. Jurilj je nakon proigravanja Maganjića izašao sam pred Hadžića, ali šutirao je jako loše i lopta je otišla pored gola gostiju.

Jurilj je ponovno bio opasan po protivnika Širokog, a na ovoj utakmici upisao je asistenciju i pogodak

Do kraja poluvremena Široki je kontrolirao igru, iako su gosti znali nekoliko puta ozbiljnije doći na polovicu domaćih.

Nastavak utakmice Široki otvara dobrom akcijom u 48. minuti. Nakon progiravanja Šabića, Maganjić se našao u dobroj prilici, ali šutirao je loše pored gola.

Samo pet minuta kasnije Plavi s Pecare povećavaju vodstvo. Prvo je Šabić presjekao loptu, potom dodao do Ikića koji je odlično povukao kontranapad, izbacio Alena Jurilja, koji ovaj put martira Hadžića za veliko slavlje domaćih.

Širokobriježani su se s ovom pobjedom učvrstili na drugom mjestu

Tri minute kasnije Olimpik je ponovno nakon prekida imao odličnu prigodu, ali Miškić je sjajnom intervencijom spasio domaće  obranivši udarac Gavrića. Odmah u idućem napadu ponovno prijeti Široki, nakon lijepe akcije, Šabićev udarac je netko od gostiju skrenuo u korner.

U 69. minuti sjajna prigoda za Široki. Nakon dalekometnog dodavanja Jurilja, Maganjić je primio loptu i okružen dvojicom branićča gostiju, nakon drbilinga šutirao je snažno i pogodio spojnicu vratnice i grede gola Hadžića. Da je ta lopta ušla  u gol bila bi to prava majstorija napadača Širokog.

Do kraja susreta Široki je kontrolirao igru i mogao je još koji put ugroziti gol gostiju. Tako je i bilo u sudačkoj nadokanadi kada je konačnih 3:0 postavio igrač utakmice Ivan Ikić nakon sjajnog utrčavanja poslije duge lopte Obšivača. Široki se novom pobjedom odvojio najbližim konkurentima za Europu na tri boda prednosti, a zadržao je zaostatak za vodećim Sarajevom od pet bodova.

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić (od 89. Raguž), M. Jurić, Obšivač, Čuljak, Stanić, Šabić (od 66. Mašić), Vukoja (od 89. Herceg), Jurilj (od 89. Zachara), Ikić, Maganjić (od 80. Grgić)

OLIMPIK: Hadžić, Horić, Bajraktarević, Osmanović, Čurjurić, Isić, Perišić, Gavrić, Cruz, Lekanić, Handžić

U druga dva današnja susreta, vodeće Sarajevo je u ranijem terminu s minimalnih 1:0 svladalo posljednjoplasiranu Krupu. Strijelac je bio Dal Varešanović u 56. minuti.

U istom terminu utakmice Široki Brijeg – Olimpik, na Grbavici su igrali Željezničar i Tuzla City. Taj susret završio je bez pogodaka.

Karačić: Široki se uvijek želi boriti za trofeje; Muminović: Rezultat je previsok