Ikić golom u 90. minuti donio bod Širokom u Banjoj Luci

Nogometaši Širokog Brijega, pogotkom Ivana Ikića u 90. minuti stigli su do boda na gostovanju u Banjoj Luci kod Borca. Rezultat je bio 1:1.

Borac je puno bolje otvorio utakmicu i u prvoj trećini prvog dijela stvorio nekoliko izrazitih prigoda pred golom gostiju iz Širokog Brijega. Prvo je u 10. minuti šutirao Meleg s ruba kaznenog prostora nakon lijepe akcije, ali njegov udarac odlazi visoko preko gola.

Dvije minute kasnije Goran Zakarić sjajno šutira s nekih 20ak metara, ali Miškić još bolje brani. Ipak vratar Širokobriježana je u 14. minuti bio nemoćan i Borac je poveo nakon konfuzije u obrani Širokog. Lukić je nakon drugog pokušaja proigrao Ziljkića, kome nije bilo teško ubaciti loptu u praznu mrežu za vodstvo Banjalučana od 1:0.

Široki se nakon toga malo trgnuo i preuzeo posjed lopte, a u 20. minuti uputio je prvi udarac u okvir gola domaćeg vratara Pavolovića. Iz slobodnog udarca tukao je stoper Radeljić, ali vratar Borca je bio siguran.

Devet minuta kasnije opasni Zakarić, probija lijevu stranu Širokobriježana, ali njegov udarac brani Miškić. U 33. minuti Jurilj je na drugoj strani odlično povukao loptu kroz sredinu u snažno šutirao s nekih 25 metara, ali lopta je sijevnula preko gola. Bila je to možda i najbolja prigoda gostiju u prvom dijelu.

Četiri minute kasnije, Borac je izveo odličnu akciju, a sam na pet metara ostao je mladi napadač Jovo Lukić, ali odličnom intervencijom Dario Miškić ponovno spašava goste. I bilo je to sve bitno u prvom dijelu.

Karačić: Igrači koje smo uveli donijeli su svježinu, bod nam puno znači

U drugom nije bilo bitnih promjena na terenu. Široki je imao veći posjed, ali Borac je stvarao bolje prigode. Prvo je zaprijetio Lukić u 52. minuti, ali njegov udarac odlazi preko gola. Na drugoj strani nekoliko minuta kasnije opasno je šutirao Jović, ali i njegov udarac odlazi preko gola.

U razmaku od 64. i 69. minute Borac ima dvije stopostotne prigode preko Zakarića, međutim prvo se obranom istaknuo Miškić, a potom i Radeljić koji je u posljednji trenutak zaustavio neugodnog krilnog napadača Borca.

Nakon toga opasan je Široki nakon proigravanja Ikića za Pervana, ali on je šutirao loše preko gola domaćih. Ikić u 85. minuti odlično šutirao iz slobodnog udarca s lijeve strane, ali lopta je zamalo otišla preko gola.

I onda kada je izgledalo da će Borac nastaviti pobjednički niz na svom terenu, Široki stiže do izjednačenja u 90. minuti. Nakon odličnog ubačaja Mate Stanića s lijevog boka, Ivan Ikić koji je ušao u nastavku sjajno pogađa glavom za bod gostiju s Pecare.

BORAC: Pavlović, Jovanović, Ziljkić (od 76. Kujundžić), Dujaković, Vojnović, Brtan, Subić, Lukić, Meleg (od 52. Čavić), Milojević, Zakarić

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić (od 74. Vukoja), Obšivač, Radeljić, Ćorić,  Marić, Stanić, Pervan (od 74. Begić), Jurilj (od 85. Brekalo), Jović (od 59. Ikić), S. Jurić (od 59. Angelov)