Igokea svladala Široki i preuzela prvo mjesto

U derbiju sedmog kola Lige 6 košarkaši Igokee nanijeli su prvi poraz Širokom 78:68. Ovom pobjedom Igokea je preuzela vrh Lige za prvaka i vjerojatno će ga zadržati do kraja.

Naime, Igokei je trebala pobjeda veća od šest koševa razlike, s koliko je izgubila u Širokom Brijegu, a s ovih 10 razlike aktualni prvak osigurat će prvo mjesto uoči doigravanja ako nigdje drugo ne izgubi.

Široki se u Laktašima držao sve do zadnje četvrtine. U 32. minuti vodio je s 55:54, no domaćin je napravio seriju 14.0, došao do 68:55 i riješio pitanje pobjednika i dovoljne razlike.

Branko Jorović sa 16 i Marko Čakarević s 15 koševa predvodili su Igokeu, a kod Širokog su prednjačili Ivan Novačić (16 poena) i Toni Katić (15 poena, 8 asistencija).

U drugoj utakmici večeri Sparsi su Trebinju nakon dva produžetka svladali Leotar (76:68). Nikola Đurasović (21 koš) i Nedim Buza (20 poena, 13 skokova) odveli su Sarajlije do pobjede kojom su utvrdili treću poziciju.