Igokea osvajač košarkaškog Kupa BiH

Košarkaši Igokee osvajači su Kupa Bosne i Hercegovine nakon što su u večerašnjem finalu u Laktašima savladali Široki Wwin rezultatom 86:81.

Dosta izjednačena finalna utakmica igrala se u Laktašima. Obje ekipe nisu bile impresionirane svojim protivnicima pa se cijelo vrijeme trajanja susreta igralo koš za koš. Igokea je uspijela na poluvrijeme otići samo s košem prednosti 41:40.

Početkom drugog poluvremena odnosno u trećoj četvrtini Široki je uspio preokrenuti rezultat i povesti rezultatom 47:43, međutim Igokea je na krilima Branka Jorovića ponovno odigrala odličnu dionicu i rezultat vratila u svoju korist. U posljednju četvrtinu ušlo se sa 6 koševa prednosti za Igokeu, domaći su igrali bolje ali je Marko Šutalo jednom tricom ponovno utakmicu stavio u neizvjesnost 78:74, međutim nije bilo snage za preokrenuti utakmicu. Igokea slavi osvajanje Kupa BiH, Široki je pokazao da će biti itekako sposoban u završnici Prvenstva BiH pomrsiti račune favoriziranim Aleksandrovčanima. (ABCportal.info)