Igokea nakon pobjede nad Partizanom opet gubi kući

Košarkaši Igokee pretrpjeli su 12. poraz u ABA ligi. U susretu 18. kola regionalnog natjecanja prvak BiH je u Laktašima poražen od makedonskog MZT-a sa 70:86 (16:31, 16:12, 21:20, 17:23).

Igokea je u prošlom kolu pobijedila Partizan u gostima, no propustila je priliku povezati dvije pobjede i povećati si izglede za ostanak u ligi.

Za igrače skopskog tima ovo je bila četvrta pobjeda u posljednjih pet utakmica, koja ih je dovela na peto mjesto tabele, dok je Igokea ostala na šest pobjeda u sezoni i nalazi se na začelju. Igokei, koja je pretrpjela sedmi poraz u posljednjih osam utakmica, u preostalih osam kola slijedi borba za ostanak.

Gosti iz Skoplja pitanje pobjednika su riješili već u prvoj četvrtini kada su serijom 30:7 od 3. do 10. minute došli do uvjerljive prednosti.

Najefikasniji u redovima Igokee bili su Komatina i Radenović sa po 16 poena, a kod MZT-a Drenovac sa 27, Ljubičić sa 16 i Stojanovski s 15 poena.

U narednom kolu Igokea 11. siječnja dočekuje ekipu Mega Leksa.