Igokea je novi prvak BiH, Spars pobjedom nad Širokim osigurao ABA 2 ligu

Igokea je novi prvak BiH.

Momčad iz Laktaša je na svom domaćem parketu u posljednjem 10. kolu Lige 6 za prvaka Košarkaškog prvenstva BiH s uvjerljivih 80:53 pobijedila tuzlansku Slobodu i time osigurala osmi naslov prvaka BiH.

Košarkaši Širokog su u posljednjem kolu u Sarajevu izgubili od Sparsa 91:88 te sezonu završavaju na drugom mjestu.

I u slučaju da su pobijedili, Široki bi ostao na drugom mjestu s obzirom da im je u posljednjem kolu igrao samo poraz Igokee.

Spars je ovom pobjedom osigurao nastup u Drugoj ABA ligi sljedeće sezone u kojoj će igrati i Široki koji je plasman osigurao još ranije kao prvoplasirana momčad prvog dijela Prvenstva BiH. Igokea će igrati u ABA ligi.

Iako je trebinjski Leotar završio na četvrtom mjestu, na svojoj Facebook stranici objavili su da su osigurali plasman u Drugu ABA ligu.

Iz Košarkaškog saveza BiH je za Jabuka.tv potvrđeno da prema propozicijama natjecanja u Drugu ABA ligu idu Široki i Spars. No, u bh. košarci, ali u privatnoj ABA-i, je sve moguće…