I Zvezda je pala na Pecari!

Otkako se Široki natječe u Jadranskoj ligi Široki nikada dosad nije došao do 13 pobjeda. Rekordnu 13. pobjedu Širokobriježani su ostvarili u srijedu navečer, protiv Crvene zvezde 76:66 u unaprijed odigranoj utakmici 25. kola

Protiv Crvene zvezde, protivnika kojeg su se u Širokom s pravom pribojavali, jer je momčad Svetislava Pešića u drugom dijelu sezone puno bolja nego u prvom, domaćin je do pobjede došao lakše nego se očekivalo.

Od početnog koša Bojana Popovića Široki je napravio seriju 8:0 i došao do vodstva koje nije ispuštao do kraja utakmice. Na poluvremenu je bilo 34:28, a utakmica je riješena na prijelazu treće i četvrte četvrtine kada je Široki otišao i na 18 poena viška (64:48). Sve što su gostujući igrači uspjeli napraviti je ublažiti poraz pred oko dvije i pol tisuće gledatelja na Pecari.

Široki je do pobjede došao zahvaljjući dominaciji u skoku, jer su igrači Ivana Velića imali 10 skokova više (42-32), od čega čak 13 napadačkih. Uz to, Zvezdini igrači imali su jako loš šut za tricu (2-16).

Kod domaćina veliku partiju odigrao je Darko Planinić postigavši 20 koševa uz 12 skokova. Željko Šakić je većinu od 15 koševa postigao u prvom dijelu, a skupio je i šest skokova. Fran Pilepić je imao 12 poena, Boris Barać 10, a Jakova Vladovića nije išao šut (6 poena, 0-5 za tricu), ali je skupio sedam asistencija, piše kosarka.org

Kod gostiju iz Beograda jedini dvoznamenkast je bio Omar Thomas s 15 poena.

Široki je s ovom pobjedom učvrstio petu poziciju, a ostao je u igri za četvrtu koja vodi na Final Four, no više će biti jasnije nakon gostovanja prvaka BiH u Podgorici u subotu.