HŽOK Smeč slavio nad Igmanom u derbiju i ostao u borbi za doigravanje

Sukladno ranijim najavama odbojkašice širokobriješkog Smeča i vodećeg Igmana sa Ilidže danas su na Pecari odigrale istinsku poslasticu u sklopu 12. kola, a poslije velike borbe pobjedu su slavile domaće odbojkašice sa 3:1 (25:18, 29:27, 23:25, 25:21).

Širokobriježanke su na taj način ostale u borbi za jedno od prva dva mjesta, odnosno za plasman u doigravanje za prvaka sa dvije najbolje ekipe skupine Sjever Superlige FBiH. Pošto je Novi Grad izborio domaću 3:1 pobjedu nad Troglavom situacija je takva da je Igman prvi sa 25 bodova i do završetka ligaškog natjecanja ima odigrati jednu utakmicu, Novi Grad je drugi sa 22, a HŽOK Smeč treći sa 21 bodom s tim da ove dvije potonje ekipe imaju odigrati po dvije utakmice.

U susretu protiv Igmana najmanje neizvjesnosti je bilo u prvom setu pošto je domaća ekipa furiozno ušla u dvoboj i sa dosta laganih 25:18 riješila taj uvodni set. Prava borba je međutim viđena u drugom setu a to sugerira i rezultat od 29:27.

Širokobriježanke su bile i nadomak osvajanja trećega seta, jer su vodile 23:21, ali ipak su posustale u toj završnici i dopustile gošćama sa Ilidže da izbore četvrti set. U tom četvrtom setu odlična igra Smeča i na kraju posve zaslužena pobjeda.

Naredno kolo za ekipu Smeča donosi upravo gostovanje kod Novoga Grada i sada je posve jasno da pobjednička ekipa iz tog dvoboja ide u doigravanje za prvaka, dok poraženi logično ostaje bez takve prilike. Sve u svemu nastavlja se iznimno uzbudljivo natjecanje u južnoj skupini Superlige FBiH.