HŽOK Smeč novom pobjedom u pet setova izborio finale doigravanja

Još jednu super uzbudljivu utakmicu odigrale su odbojkašice širokobriješkoga Smeča, te ostvarivši još jednu pobjedu u pet setova ekipa trenera Ivice Bošnjaka izborila je plasman u finale doigravanja Superlige FBiH za plasman u Premijerligu BiH.

Nakon što su prije tjedan dana u gostima svladale Gračanicu Fortex s 3:2 Širokobriježanke su i u uzvratnom dvoboju na Pecari bile bolje sa 3:2, ovaj puta po setovima 25:14, 21:25, 25:15, 25:27, 15:10.

Domaće igračice su furiozno krenule i uvjerljivo dobile prvi set, no gošće su u drugom uzvratile i izjednačile rezultat. Treći set je bio gotovo preslik prvoga, slobodno možemo kazati i igra za Premijerligu BiH.

Najveća borba viđena je u četvrtom setu kojeg igračice Gračanice Fortex ipak rješavaju u svoju korist pa se ušlo i u peti odlučujući set u kojem je domaća ekipa ipak više pokazala i rezultatom 15:10 privela taj odlučujući set u svoju korist, a na taj način i izborila plasman u veliko finale gdje će najvjerojatnije za protivnika imati ekipu Smeča iz Lukavca.

U ponedjeljak je već ždrijeb, dakle izvlačenje domaćinstva prve, odnosno druge utakmice finalne serije koja bi trebala biti na programu kroz dva sljedeća vikenda kada će se odlučivati i o novom premijerligašu ženske odbojke u BiH.