HŠK Posušje prvak Druge lige FBiH – Skupina Jug

Nogometaši Posušja danas su na Mokrom Docu s uvjerljivih 3:0 pobijedili Slogu iz Uskoplja i na taj način dva kola prije završetka natjecanja osigurali naslov prvaka Druge lige FBiH, a samim time izborili i doigravanje za plasman u Prvu ligu FBiH.

Golove za momčad trenera Lea Sliškovića danas su postigli Mile Galić u 10., Ivan Bešlić u 42. i iskusni Davor Landeka u 61. minuti.

[SAMO POSUŠJE]🔵⚪️🏆🏆🏆🏆ŠTA CE DOČEKAT BROTNJO U SUBOTU, E O TOME CE SE PRIČAT! LAKU NOĆ!

Posted by HŠK Posušje on Wednesday, 23 May 2018

Momčad Posušja na taj način je zadržala 7 bodova viška u odnosu na drugoplasirani Tomislav, koji se danas inače lakše od očekivanoga obračunao s Neumom ostvarivši uvjerljivu 5:0 pobjedu.

Još uvjerljiviji nastup imali su igrači Cima porazivši u derbiju začelja Turbinu iz Jablanice sa čak 6:0, dok je u utakmici s najviše pogodaka Stolac porazio Kamešnicu 6:2. Tri pogotka na ovom susretu zabio je Robert Stanković, te sa ukupno 18 postignutih golova u sezoni preuzeo poziciju najboljega strijelca budući je do danas na vrhu bio Dominik Begić, bivši igrač Posušja, koji je igrajući samo u onoj prvoj polusezoni postigao 17 golova.

Današnje kolo je bilo dosta učinkovito s obzirom na 30 postignutih golova, no to se ne odnosi na Troglav 1918 i Branitelj u čijem međusobnom srazu nije bilo golova. Zato ih je sedam viđeno u susretu Klisa i Gruda. Domaćin je već na poluvremenu vodio 4:0 golovima Šimunovića, Makana, Nedima Kudre i Bajrića, ali su se Klišani u nastavku malo opustili, pa su Gruđani golovima Miloša, Mikulića i Čuljka smanjili na konačnih 4:3.

Rama je u preostalom dvoboju 28. kola pobijedila Brotnjo s minimalnih 1:0, dok je Slobodna bila Sloga iz Ljubuškoga.

Rezultati 28. kola:

Posušje – Sloga (U) 3:0, Tomislav – Neum 5:0, Troglav 1918 – Branitelj 0:0, Cim – Turbina 6:0, Klis – Grude 4:3, Stolac – Kamešnica 6:2, Rama – Brotnjo 1:0. Slobodna je bila Sloga (Lj).