HŠK Posušje na pragu ispisivanja povijesti, Glavina zabio za pobjedu

Nogometaši HŠK Posušje ostvarili su desetu pobjedu ove sezone u dvanaest odigranih kola i tako se približili rekordu lige.

U Posušju je u okviru 12. kola Druge lige FBiH – Jug gostovala HNK Sloga iz Uskoplja.

Slišković je na teren poslao najjači sastav, jedino je iz momčadi izostao vođa posuške obrane Veselko Vištica.

Gosti su bolje otvorili susret i već u 4. minuti uslijedio je hladan tuš za publiku na prohladnom Mokrom Docu. Gosti su poveli nakon greške stoperskog para Kovač-Ćuže.

Posušje je nakon primljenog gola preuzelo inicijativu i stalno prijetilo golu gostiju iz Uskoplja, što se isplatilo u 31. minuti, kada je kapetan Toni Kovač pogodio za poravnanje rezultata na 1:1.

Gol je dodatno podigao ritam utakmice i u 38. minuti došlo je do preokreta, kada Glavina majstorski daje loptu za Mandurića koji odlično pogađa za vodstvo 2:1.

S tim rezultatom otišlo se na odmor, a u drugom dijelu ponovno je uslijedio hladan tuš za navijače Posušja. Stoperski par ponovno je loše reagirao i gosti lakoćom pogađaju za 2:2.

Domaći su još agresivnije krenuli po pobjedu, a napori su urodili plodom u 84. minuti, kada gostujući igrač rukom dira loptu u srcu kaznenog prostora, a sudac pokazuje na bijelu točku.

Jure Glavina majstorski izvodi penal i donosi HŠK Posušje veliku pobjedu za ostanak na vrhu poretka.

Još samo jedna prepreka dijeli Sliškovićev tim od povijesnog rezultata od kad se igra Druga Liga FBiH – Jug.

Naime, kako navode iz HŠK Posušje, nikad nikom u povijesti lige nije uspjelo ostati neporažen u trinaest odigranih kola.

HŠK Posušje će jesensku titulu tražiti u dalekoj Rami, kod HNK Rama. Posušje je ovom pobjedom ostalo na vrhu poretka s 32 osvojena boda, dva više od drugoplasiranog FK Klis.