Hrvatska velikim preokretom pobijedila Portugal i došla na korak do OI

Hrvatska je teškom mukom pobijedila Portugala 25-24 i ostala u igri za plasman na Olimpijske igre.

U ovu utakmicu, hrvatska reprezentacija krenula je s promjenom na golu, Marina Šegu zamijenio je Ivan Pešić. Kao i u petak, nervozan je i rastrgan početak utakmice, posebice s hrvatske strane.

Nakon gola Marina Marića, koji je Hrvatsku doveo u vodstvo od 1-0, Portugalci, uz “pomoć” isključenja Željka Muse prelaze u vodstvo, stigli su u 11. minuti do 6-3.

Zastrašujuć je bio pad Luke Cindrića u 17. minuti, nakon što je silovitim udarcem iz daljine smanjio na 7-6, u skoku ga je srušio Luís Frade, koji je tada isključen na dvije minute. Nažalost, hrvatski rukometaši ne koriste taj period za povratak u vodstvo, Ivan Martinović pucao je na prazan gol, ali slabo i neprecizno.

Ono što hrvatski reprezentativci nisu napravili, Portugalci s lakoćom rade. Isključenje Davida Mandića iskoristili su za vraćanje na tri pogotka prednosti, a tehničke greške i promašaji s hrvatske strane samo su se redale. Najbolji opis stanja u prvom poluvremenu viđen je tri minute prije kraja, kad je António Areia zabio iz cepelina za, do tada, najveću prednost od 12-8.

Hrvatska se mučila u napadu, tek devet golova je postigla u prvom dijelu, a promašili su nekoliko zicera. Rijetki portugalski promašaji i Ivan Čupić, koji je i danas bio na visokoj razini, razlog su donekle povoljnog rezultata s kojim se otišlo na odmor.

Umjesto povratka Hrvatske, početak drugog poluvremena donio je povećanje portugalske prednosti, već u 36. minuti bilo je +6. Čupićevi golovi iz sedmeraca i iz igre vratili su Hrvatsku u igru, a pripomogla je obrana, koja je tada konačno počela aktivnije i efikasnije utjecati na protivničke napade.

Pružila se tada, sredinom drugog dijela, prilika za izjednačenje i potpuni povratak u utakmicu, ali su se Portugalci konstantno održavali u minimalnoj prednosti. Tako se u posljednjih 10 minuta igre ušlo se s rezultatom 20-19, piše Telesport.

Šansa se stvorila i kada je grubim startom na centru igrališta Pedro Portela srušio Cindrića te također zaradio dvominutno isključenje. Osmim Čupićevim golom utakmica je ušla u egal u 54. minuti, bilo je tada 21-21.

Nakon toga se ušlo u fazu kada se zabijao gol za gol, no u 59. minuti Hrvatska dolazi do tek drugog vodstva na utakmici, Domagoj Duvnjak zabio je u praznu mrežu za 24-23. Portugal u idućem napadu izjednačuje, a gol za hrvatsku pobjedu zabija Luka Cindrić za konačnih 25-24 i održavanje nade u olimpijski san.