Hrvatska uz dosta muke dobila Kosovo i vratila se na vrh skupine!

Prekinuti meč kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji, duel Hrvatske i Kosova na Maksimiru, nastavljen je danas.

Vatreni su uz dosta muke slavili s 1:0. Sinoć je jaka kiša onemogućila odigravanje meča. Sudija je odlučio da utakmicu prekine u 20. minuti, a danas je duel ovih selekcija nastavljen. Hrvatska se nije proslavila u ovom duelu. Ipak, na kraju su došli do vrijedna tri boda koja su ih približila prvom mjestu i plasmanu na Svjetsko prvenstvo.

Dobro su Hrvati ušli u današnji duel. Perišić je promašio veliku šansu već u 24. minuti, da bi zatim Kosovo uzvratilo preko Rrahmanija, ali i on ne pogađa iz idealne situacije.

Do kraja poluvremena još nekoliko pokušaja s obje strane, ali na odmor se otišlo bez golova. Vatreni su i u nastavak ušli dobrom šansom. Perišić je šutirao u 51. minuti, lopta odlazi pored stative. Odmah je Kosovo uzvratilo. Već u narednom napadu Berisha šutira, a lote odlazi preko gola. Ante Čačić je pokušao s izmjenama. Badelj i Kramarić su ušli umjesto Kovačića i Rakitića, da bi u posljednjih 20 minuta šansu za igru dobio i Kalinić, pa je Hrvatska igrala s tri napadača.

Otpor Kosova je konačno slomljen u 74. minuti. Ubačaj Modrića s lijeve strane u gol posprema Domagoj Vida za prednost od 1:0.

Do kraja utakmice Hrvati su sačuvali prednost. Ipak, Vatreni su pokazali da su jako ranjivi i da im je gostovala za nijansu jača reprezentacija, sigurno je da bi odnijeli bodove iz Zagreba.

Hrvatska je sada na prvom mjestu grupe I sa 16 bodova, dva više od Ukrajine. Kvalifikacije za SP: Hrvatska – Kosovo 1:0 (Vida 74′)

Kvalifikacije za SP: Hrvatska – Kosovo 1:0 (Vida 74′)