Hrvatska utišala meksičke navijače, Rakitić zabio za pobjedu u Dallasu!

Hrvatska nogometna reprezentacija pred više od 80 tisuća gledatelja svladala je Meksiko u Dallasu ovog utorka, zahvaljujući pogotku Ivana Rakitića s bijele točke u 62. minuti…

Dalićeva izabrana vrsta ipak se zadovoljna vraća s američke turneje. Nakon što je glatko izgubila 2:0 protiv Perua u Miamiju u petak, ovog utorka Hrvatska je došla na svoje i pred brojnim meksičkim navijačima u Dallasu upisala vrijednu pobjedu.

Bio je to susret u kojem su naši nogometaši bili bolja momčad u prvom poluvremenu, ali opasni dvojac Ante Rebić i Andrej Kramarić nije uspio svladati Ochou, dok Meksikanci nisu na pravi način zaprijetili Lovri Kaliniću.

U drugom dijelu Meksiko je preuzeo inicijativu i izgledao konkretnije, a onda je Layun napravio veliku glupost i udario Tina Jedvaja unutar kaznenog prostora, u bezopasnoj situaciji za svog vratara. Ivan Rakitić preuzeo je odgovornost i s bijele točke u 62. minuti sigurno svladao Ochou.

Do kraja susreta Meksikanci su pokušali izjednačiti, ali naša reprezentacija nije im dala pravu priliku i dvoboj je završio minimalnom pobjedom Hrvatske.

Dalić je u ovom susretu dao priliku i nekim igračima iz drugog plana, poput Bradarića, Pašalića i Čopa, a zabrinjava jedino ozljeda Milana Badelja koji je izašao iz igre potkraj prvog poluvremena, dok je bolove osjetio i Marko Pjaca.

Hrvatska je ovaj susret igrala bez šestorice standardnih prvotimaca uključujući i Luku Modrića, ali je svejedno opet svladala Meksikance kao i prošle godine u svibnju, kada je Čačić s igračima uglavnom iz HT Prve lige u Los Angelesu pobijedio rezultatom 2:1, piše Tportal.hr.

Dalić: “Bili smo vrhunski! Neću trpjeti one koji žive na staroj slavi!”

Zlatka Dalića i njegove igrače uoči SP-a još čekaju prijateljski ogledi protiv Brazila i Senegala, a 16. lipnja u Kalinjingradu saznat ćemo u dvoboju s Nigerijom koja je prava snage naše reprezentacije i može li napraviti veliki rezultat u Rusiji…