No, svjesni da je na domaćem tržištu rada nema dovoljno već godinama, hotelijeri na šibenskom području, surađuju s agencijama za zapošljavanje u okolnim zemljama. Žele na vrijeme osigurati stručni kadar za sezonu.
Prvi put i u zimi otvoren je hotel u šibenskom hotelskom naselju.
Svima nama zaposlenicima je u cilju raditi cijelu godinu, ne samo sezonski, rekla je za HRT Tina Pauk, direktorica prodaje hotela.
A već za dva mjeseca stalno zaposlenima trebat će pojačanje, pa se traži oko 1.000 sezonaca. Za prvih 300 već je raspisan natječaj – koji se prati i u Srbiji, Makedoniji, Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori.
Tamo surađujemo s agencijama koje nam pomažu pri regrutaciji i nekakvoj predselekciji, tako da smo bili nažalost prisiljeni se okrenuti tome, s obzirom na to da je u Hrvatskoj sve manje i manje zaposlenika koji su spremni i voljni odraditi sezonu, rekao je Matej Rukavina, direktor odjela ljudskih resursa u hotelskom naselju.
Dobar odaziv potencijalnih kandidata ne znači uvijek da ćete sigurno pronaći radnika, svjesni su hotelijeri.
Trebamo vidjeti hoće li se javiti dovoljan broj radnika da popunimo sve kapacitete jer tražimo osoblje i za hotel, ali i za autokamp, rekao je Marko Plavčić, direktor odjela marketinga i komunikacija u hotelu.
U potragu za radnicima krenuli su i ugostitelji.
S obzirom na prijašnja iskustva, ovu godinu sam se odlučio ranije oglasiti na svim mogućim portalima, društvenim mrežama, Zavodu za zapošljavanje, međutim do sada je situacija ista kao i prošlih godina – javljanje potencijalnih djelatnika je minimalno, govori Antonio Lokas, ugostitelj.
Jer ako nema domaćih, uvoznima treba krov nad glavom.
Za ugostitelje je to napose teško osigurati, još je dodatni trošak i smještaj. Hoteli, velike hotelske kuće imaju već od davnina i smještaj za svoje djelatnike tako da su tu u prednosti, rekao je Joso Smolić, predsjednik Ceha ugostitelja i turističkih djelatnika HOK.
Pa neće biti lako ugostiteljima osigurati nekoga tko će kuhati i posluživati goste. Izlaz vide u poreznom rasterećenju kako bi mogli ponuditi veću plaću, te u cjelogodišnjem turizmu. Jer s 90-ak radnih dana u godini nitko ne može zaposleniku ponuditi nikakvu sigurnost.
(www.jabuka.tv)
Dvije djevojke iz Srbije, J. R. (22) i B. Ć. (22), izgubile su život u…
[gallery ids="777312,777313,777314,777315,777316"] Polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća na Spomen-obilježju u katoličkom gradskom groblju u Bugojnu,…
Polufinalna večer MNL MZ općine Čitluk zbog najave lošeg vremena odgađa se za srijedu, 30.…
Iako je rizik malen, sigurnosni propust na električnim automobilima može dovesti do strujnog udara. Električni…
Roditelji dječaka koji je počinio masakr u beogradskoj školi pravomoćno su osuđeni na isplatu 3…
Dinamo, aktualni doprvak Hrvatske, oglasio se priopćenjem povodom odluke o povratku suca Tonija Dadića na…
Komentari:
Nećete ih naći , mladost je jednim dijelom otišla dalje Njemačka i slično kao i slavonci. Jedino rješenje je da te sezonce privučete većom plaćom , ali se vama žao odreći dijela zarade , pa ćete mnogi ovoga ljeta ostati kratkih rukava.
Njemacka, hahaha, pa pajdo od tamo se vracaju.
Jedino rijesenje zatvorite kladijonice trenutno je u toj propasti naj vise zaposleni i povucize ih na sezonu.
Ne diraj kladare