Hrvatska teže od očekivanog pobijedila Nizozemsku i osigurala drugo mjesto

U četvrtom kolu Eurobasketa u zagrebačkoj Areni košarkaška reprezentacija Hrvatske teže od očekivanog pobijedila je Nizozemsku rezultatom 78:72 te time osigurala mjesto na završnici Eurobasketa koja će se igrati u francuskom Lilleu.

Hrvatska je loše ušla u susret te je nakon prve četvrtine na veliko iznenađenje gubila 18:14. U drugoj četvrtini Nizozemska je imala prednost od +12, no odličnom igrom u drugoj polovici druge četvrtine na krilima Bojana Bogdanovića, Hrvatska na poluvrijeme odlazi sa prednošću 39:35.

U nastavku drugog poluvremena Hrvatska nastavlja u dobrom ritmu te u posljednju četvrtinu ulazi sa ugodnih +9. U posljednju četvrtinu Hrvatska ulazi loše, Nizozemci su napravili seriju 9:2 te tako došli na samo -2 zaostatka.

Nastavak zadnje četvrtine donio je dosta izjednačenu igru, ali je u završnici presudilo iskustvo Perasovićevih odabranika koji su tako ostvarili treću pobjedu na ovom Europskom prvenstvu.

JOŠ JEDNA POBJEDAAAA NA EUROBASKETUUU!!!. U zadnjoj utakmici četvrtog kola skupine C Hrvatska je svladala vrlo dobru…

Posted by Hrvatski košarkaški savez on 9. rujan 2015

U redovima Hrvatske najefikasniji su bili Simon s 18 poena, Šarić 15, Tomić i Bogdanović po 13. Kod Nizozemaca najefikasniji je bio Schaftenaar s 19 poena.

Ovom pobjedom reprezentativci Velimira Perasovića osigurali su drugo mjesto u skupini C te time si priuštili nešto lakšeg protivnika u osmini finala. Hrvatska će protivnika saznati nakon sutrašnjeg zadnjeg kola po skupinama, a sada je već poznato da će protivnici biti Česi ili Latvijci.

Hrvatska u četvrtak posljednji susret u Areni Zagreb igra u 18.00 sati protiv neugodne Gruzije koja je danas s visokih 90:75 nadigrala Makedoniju.